Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 14-10-2014 11:36   Güncelleme : 14-10-2014 11:36

2015 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi

Gölbaşı Belediye Meclisi Ekim Ayı Beşinci oturumunda belediyenin 2015 yılı tahmini bütçe raporunu oy birliği ile kabul etti.

2015 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi

Gölbaşı Belediye Meclisi Ekim Ayı Beşinci oturumunda belediyenin 2015 yılı tahmini bütçe raporunu oy birliği ile kabul etti.

2015 yılı performans programı kabulane ilişkin Hukuk - Tarifeler - Plan ve Bütçe - Hesap Tetkik Komisyonu nun 15 ve 16 sayılı raporları Gölbaşı Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilirken 116 Milyon 264 bin 175 liralık tahmini bütçede tutanaklara geçti.

Komisyonun 16 sayılı raporunda MHP adına söz alan Salih Kamanlı, yatırım için belediyenin kaynak bulmasının gerektiğinin altını çizerek Gölbaşı Belediyesi nin 2015 yılı yatırımları için arsa satışına gittiğini söyledi ve bununda normal karşılanacağını ifade etti.

CHP adına konuşma yapan Bülent Elikesik ise 2015 bütçesindeki hedeflere ulaşılması temennisinde bulunarak başladığı konuşmasında Özel Kalem Bütçesi ile ilgili açıklama istedi ve Karşıyaka Mahallesi nin cephe giydirmede üvey evlat muamelesi gördüğünü dile getirdi.

Elikesik in Özel Kalem bütçesi ile ilgili istediği açıklamayı Muhasebe Müdürü İsmail Kara yaptı ve Maliyet Muhasebesi ile yapılan hesaplamaya göre ayrılan bütçenin personel giderleri, başkanın programının hazırlanması, halk günü düzenlemesi ve temsili karşılama giderlerine harcanacağını söyledi.

Karşıyaka Mahallesi nin üvey evlat gördüğü eleştirisine ise Meclis Başkanı Fatih Duruay yanıt verdi ve bütün Gölbaşı na hizmet etmek için çalışıyoruz. Bizim için hiçbir mahallemiz ikinci planda değildir. Cephe yenile projesinin 4. Etabında Gaffar Okan Caddesi nde uygulanmaya başlaycak dedi.

AK Parti adına konuşma yapan Murat Bey Balta ise bütçenin hayırlı olması temenisinde bulunarak meclis üyesi arkadaşların taşıdığı endişeyi kendisininde taşıdığını ve günlerce bu konu üzerinde çalıştığını vurguladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA