Advert
Video Haber
Giriş Tarihi : 16-01-2014 11:44   Güncelleme : 16-01-2014 11:44

Başkent’e 90 Sinyalize Kavşak Daha…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sinyalizasyon sistemi bulunmayan 90 kavşağa daha son teknoloji trafik sinyal sistemleri yerleştiriyor.

Başkent’e 90 Sinyalize Kavşak Daha…

Başkent’e 90 Sinyalize Kavşak Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sinyalizasyon sistemi bulunmayan 90 kavşağa daha son teknoloji trafik sinyal sistemleri yerleştiriyor.

Başkent’te şu anda 724 kavşak’ta sinyalize bulunduğunu kaydeden EGO GENEL MÜDÜRÜ TAHİROĞLU, yeni yapılanlarla birlikte bu sayının 814’e çıkacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Başkent’te sinyalizasyon sistemi bulunmayan toplam 90 kavşağa, son teknoloji trafik sinyal sistemleri yerleştirilmesi için çalışmalar başladı.

Başkent’te şu anda yaklaşık 724 adet sinyalize edilmiş kavşak bulunduğunu, bunlara ilave olarak trafik durumuna göre tespit edilen 90 adet kontrolsüz kavşağa daha yeni sinyal sistemi yerleştirilmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “Ulaşım Dairesi Başkanlığımız tarafından yürütülen çalışmamızın tamamlanmasıyla birlikte Başkent’te toplam 814 kavşağımız ışıklandırılmış olacak. Tabi bu kavşak sayısı. Yani kavşağın durumuna göre, yerleştirilen sinyalize sayısı da değişiyor. Yani bir kavşakta 7 tane sinyalize de bulunabiliyor” dedi.

Kavşakların önce geometrik projesinin hazırlandığını ve Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından da gerekli kavşak düzenlemelerinin yapıldığını anlatan Tahiroğlu, “Ardından biz de kavşakta sinyalize çalışmasını gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. 

IŞIKLI KAVŞAK SAYISI ARTIYOR 

Son iki yılda toplam 128 adet kavşağın sinyalize çalışmalarının tamamlandığını belirten Necmettin Tahiroğlu, “Bu yıl içerisinde 90 adet kavşağımıza daha sinyalize yerleştirerek, ışıklı yani kontrollü kavşak sayımızı artıracağız” dedi.  

Yeni yapılan, genişletilen veya ihtiyaç bulunduğu tespit edilen kavşaklarda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Başkent merkez ve bağlı ilçelerinde sinyalize kavşak yapımının sürdüğünü anlatan Tahiroğlu, “Aynı zamanda mevcut sinyalizelerin de bakım ve onarımlarını sürekli olarak gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.  

Yeni yapılan sinyal sistemlerinin merkezi kontrol sistemine bağlanarak, herhangi bir arıza durumunda en kısa zamanda tespitinin yapılıp, müdahale edilebileceğini anlatan EGO Genel Müdürü Tahiroğlu, “Yeni yapılan sinyalize kavşaklarımızın büyük çoğunluğuna geri sayım cihazı da yerleştiriliyor” dedi.

 

SİNYAL SİSTEMİ KURULACAK KAVŞAKLARDAN BAZILARI

 

* Mamak, Natoyolu Caddesi- 763. Cadde

* Altındağ, Babür Caddesi – Adalı Halil Sokak

* Altındağ, Çatak Caddesi - Ereğli Caddesi - Bostancık Caddesi

* Etimesgut, Şht. Hasan Öztürk Caddesi -2056. Sokak – Ayşecik Sokak

* Keçiören, Bademlikyolu Caddesi – Anavatan Caddesi

* Sincan, Buhara Caddesi – Yaşar Kemal Caddesi

* Altındağ, Talatpaşa Bulvarı - Kantarcılar Sokak- Denizciler Sokak

* Gölbaşı, Haymana Yolu Bulvarı - Hasvak Devlet Hastanesi Önü

* Sincan, Polatlı 1 Caddesi - Erdal Sokak

* Mamak, Bostancık Caddesi - Selçuk Caddesi

* Sincan, 1466 Cadde - 1589 Sokak (Sincan Adliye Çıkışı)

* Keçiören, Aşık Veysel Caddesi - Tutal Caddesi

* Etimesgut, Eryaman Selçuklular Caddesi - Erzurum Kongresi Caddesi

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA