Advert

Advert
Deniz Gürel’in Yazısı
Deniz Gürel’in Yazısı
Herkesin gözlerini Ak Parti’ye çevirdiği bu süreçte en büyük merak konusu Ak Parti’nin Belediye Başkanı adayının kim olacağı üzerinde yoğunlaşırken birbirinden ilginç tezler her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

 

Deniz Gürel’in Yazısı

 

Herkesin gözlerini Ak Parti’ye çevirdiği bu süreçte en büyük merak konusu Ak Parti’nin Belediye Başkanı adayının kim olacağı üzerinde yoğunlaşırken birbirinden ilginç tezler her geçen gün artmaya devam ediyor. Ulusal basının dahi takibe aldığı Gölbaşı Hürriyet gazetesinin Ankara konusunda iyi tespitler yapan yazarı Deniz Gürel’inde sayfalarına taşındı. Deniz Gürel bu gün ki yazınsında Gölbaşı’nda ki durum değerlendirmesinde iki ismi öne sürdü. Hürriyet Gazetesinden alıntı köşe yazısını kamuoyu ile yorumsuz olarak paylaşıyoruz.

 

 

Çankaya’yı Bırak Dışarıya Bak

 

Yerel seçimlerde CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı merak konusu. Büyükşehir kadar merak edilen bir diğer yer ise Çankaya.

 

Çankaya’nın talibi çok. 28’i açık bir o kadarı da kapalı. Gönlünden Çankaya’yı geçirenleri sıralasak isim okumaktan yorulursunuz.


Çankaya denklemi açıkçası Büyükşehir’den zor. Çünkü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından çıkacak isim aday değil başkan olacak. Belki şu an aklında bambaşka biri var. 28 kişiden birini aday olarak açıklamasa, küskünlük olacak. Hali hazırda devam eden belediye başkanı var, onun için de zor bir süreç.


İşin enteresan tarafı Çankaya’da böylesi çok bilinmeyenli denklem varken, CHP dış ilçelerde sancılı. Çamlıdere, Evren, Güdül, Ayaş, Haymana, Çubuk, Beypazarı, Kızılcahamam, Polatlı’da aday adayı yok. 


Hatta Altındağ’da bile aday adayı yok. 


Belli mi olur Çankaya’ya aday adayı olanlardan bir kısmı belki de bu ilçelerden aday gösterilir. Tabi bunu ‘Çankaya gönüllüleri’ kabul eder mi, hiç sanmıyorum.

Çekişme başladı

AK Parti’de bu ayın 15’inden sonra adaylar açıklanmaya başlanacak. Yıl sonuna kadar da adayların tamamının açıklanması bekleniyor. Ankara’da önce muhalefette olan ilçelerin açıklanması muhtemel. 


Metropol ilçelerden Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut ve Gölbaşı’nda AK Parti’nin adayının kim olacağı merak konusu.


Çankaya için sürpriz bir isim arayışı sürüyor. 2009 seçimlerinde yakalanamayan sinerjinin yakalanması hedefleniyor.


Yenimahalle’de pek çok aday adayı var. ‘Mansur Yavaş aday olacak’ iddiası söylenti boyutunda kaldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan ve bir dönem Yenimahalle’den meclis üyeliği yapan Binicilik Federasyonu Asbaşkanı Hilmi Yaman’ın isimleri öne çıkıyor.


Etimesgut’ta henüz öne çıkan bir isim olmazken, Gölbaşı’nda parti içinde büyük bir yarış yaşanacak gibi gözüküyor.


Son 10 güne kadar Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Murat Bey Balta’nın adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya’nın adaylık düşüncesi hesapları değiştirdi. Büyük bir sürpriz olmazsa bu iki isimden birisi Gölbaşı’na aday gösterilecek.

 

Gökçek geliyor fotoğrafı değiştir

 

Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda yaşanan tuhaf bir olayı da paylaşayım. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da AK Parti’li bir belediye başkanının yönettiği ilçede gelenekselleşen top dağıtımına gider. Gökçek’in kendisini ziyaret edeceğini öğrenen başkan, telaş içinde makam odasında asılı fotoğrafların yerini değiştirir.


Makama en yakın noktadaki fotoğraf başkanla bakana aittir. Uzakta ise Gökçek’le başkan yan yanadır. Yakınına Gökçek’li fotoğrafını astırır. Vermek istediği mesaj nedir, ben anlayamadım, anlayan varsa e-posta’larınızı beklerim.

 

 

ETİKETLER
Deniz Gürel Tespit Gölbaşı Hürriyet Gazetesi Aktif Haber Gazetesi Ulusal Kanallar Osman Büyükşehir Başkan Aday adayı Ankarayı Bırak Dışarıya Bak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert