Advert
Video Haber
Giriş Tarihi : 22-10-2013 13:51   Güncelleme : 22-10-2013 13:51

ODTÜ’de Ego Otobüslerine Saldırı

ODTÜ’DE marjinal grupların ego otobüslerine saldırarak can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak eylemler yapması üzerine odtü otobüs seferlerine ara verildi.

ODTÜ’de Ego Otobüslerine Saldırı

ODTÜ’de Ego Otobüslerine Saldırı

ODTÜ’DE marjinal grupların ego otobüslerine saldırarak can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak eylemler yapması üzerine odtü otobüs seferlerine ara verildi.

EGO Yetkilileri:

“ODTÜ’DE marjinal gruplar bir otobüsümüzün gaz kelebeği kablolarını kopartarak patlatmaya çalışmış, bir diğer otobüsümüze de büyük zarar vermişlerdir”

“Vatandaşlarımızın can güvenliği açısından ODTÜ rektörlüğü gerekli önlemleri alana kadar üniversitemize yolcu taşıyan otobüs seferlerine ara vermek zorunda kaldık”

“Bu servislerden faydalanan öğrenci, öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz”

 

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, ODTÜ içinde marjinal grupların eylemleri sırasında iki otobüsün gasp edildiğini, doğalgazlı otobüslerden birinin patlamak üzereyken emniyet kuvvetlerinin müdahalesi üzerine kurtarıldığını bildirdiler.  

Büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü vurgulayan EGO yetkilileri, vatandaşların can güvenliği için ODTÜ yönetimi, gerekli önlemleri alana ve güvenceyi verene kadar ODTÜ seferlerine ara vermek zorunda kaldıklarını açıklayarak, “Bu servislerden faydalanan tüm öğrenci, öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz” dediler.

Yetkililer, ODTÜ içinden geçecek yola karşı çıkarak eylemler yapan marjinal grupların, ODTÜ içinde binlerce öğrenci, öğretim görevlisi ve personele hizmet veren EGO otobüslerine de saldırdığını belirttiler. Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi’nin yol çalışmalarını durdurmak için inşaat makinelerine saldırarak eylemlerine başlayan marjinal grupların, akşam saatlerinde Çiğdem Mahallesi ODTÜ A4 kapısı önünde EGO Genel Müdürlüğü’ne ait 06 BE 2002 plakalı toplu taşıma aracını, yolcular ve şoförü zorla aşağı indirerek gasp ettiklerini dile getirdiler. Yetkililer, aracın arka motor kaputunu açarak gaz kelebeği kablolarını kopartan, doğalgaz boruları ve klima borularını kıran, gaz kesicinin borusunu kesen grupların, otobüsü her an “patlama” tehlikesi ile karşı karşıya getirdiğini kaydettiler. Emniyet yetkililerinin otobüs yakılmak üzereyken zamanında müdahalesi ile facianın eşiğinden dönüldüğünü belirten yetkililer, marjinal grupların bir başka EGO otobüsünü ise gasp ederek, tahrip ettiğini ve üzerine küfürlü yazılar yazdıklarını bildirdiler.

 

Seferlere Ara Verildi

ODTÜ’de yaşanan olaylar sonucu can ve mal güvenliğine ilişkin tehlikeli bir ortamın oluştuğunu vurgulayan EGO yetkilileri ise üzücü olayların yaşanmaması için üniversiteye verilen servisleri durdurduklarını bildirdiler.

Yetkililer, şu açıklamayı yaptılar:

Otobüslerimizden biri eylemler sırasında, gaz kabloları kesilerek patlamaya hazır bir bomba haline getirilmiştir. Bir başka aracımız gasp edilerek, tahrip edilmiştir. Hem içinde taşıdığımız vatandaşlarımızın, hem de şoförlerimizin can güvenliği için maalesef bu zor kararı almak zorunda kaldık. ODTÜ yönetimi gerekli önlemleri alana kadar üniversitemize otobüs seferlerine ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle servislerimizden yararlanan tüm öğrenci, öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz.”

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA