Advert
Video Haber
Giriş Tarihi : 10-10-2013 18:23   Güncelleme : 10-10-2013 18:23

Daha Ne Değerler Var!...

Gölbaşı bir nevi sesini duyuramayan bir İlçe.

Daha Ne Değerler Var!...

Daha Ne Değerler Var!...

 

Gölbaşı bir nevi sesini duyuramayan bir İlçe. Kimi zaman köy, kimi zaman metropol ve bunun yansıması olarak içinde bir çok değeri yaşatan, kimisi sesini duyuramayan ama birbirinden başarılı her alanda kendini yetiştirmiş, keşfedilmemiş hazinlerle dolu bir ilçe. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz günlerde Yetenek sizsiniz programına çıkan ve üç jüriden de performansı ile evet alan Hamit Hayran olarak gösterilebilir.

 

Bunun gibi daha bir çok değere ev sahipliği yapan ama imkan tanınmayan isimlerden birini de biz açıklıyoruz. Elektrik elektronik mühendisi Talip Korkusuz bulduğu icatlarla, alanında geliştirdiği projelerle Türkiye’ye çok büyük kazanımlar sağlayabilecek bir isim olarak karşımıza çıktı.

 

Yaptığı bir proje ile engelli vatandaşımızı adeta hayata bağlayan ve mutluluğa kavuşturan Kokusuz, engelli aracına taktığı güneş enerjisi ile çalışan panel sayesin engelli vatandaşımız Sait Oral’ın yürüme engelini aşmasına katkı sağladı. Engelli aracının üstünde yer alan panel ile hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaksızın istediği yere dilediğince gidebilen artık engelsiz Oral ‘’Talip Korkusuz’un geliştirdiği bu araç sayesinde artık bir engelli gibi kendimi hissetmiyorum istediğim yere istediğim şekilde gidebiliyorum, bana bu imkanı sağlayan Korkusuz’a ve bu aletin hayata geçmesine katkı sağlayan sponsorluğunu üstlenen ve yükümüzü hafifleten, Dostlar Pastanesi sahibi Sedat Kesici kardeşimize de minnettarım. Bu iki isim sayesinde yaşadığım mutluluğu sizlerle paylaşıyorum’’ dedi.

 

Bu aletin geliştirmesine maddi manevi katkı sağlayan Dostlar pastanesi sahibi Sedat Kesici ‘’ Benim burada ki amacım kendini geliştirmiş ve yetiştirmiş bir mühendisin engelli kardeşimize sağladığı bu çözüme destek olabilmekti. Bunu başarabildiysek ne mutlu bizlere. Bu gün engelli değiliz ama her an engelli adayı olduğumuzu unutmamanın bilinci ile engelli kardeşimizin yüzünde gördüğüm bu tebessümün mutluluğunu yaşamaktayım. Bu olayı sosyal sorumluluk olarak adlediyorum ve bundan sonrada bu tür faaliyetlerle çevremize destek olmak için elimden gelen çabayı göstermeyi düstur ediniyorum.’’dedi.Bu açıklamanın ardından engelli vatandaşımız engelli aracıyla tur atarak mutluluğunu bizlerle paylaştı. Gölbaşı’nın  bu tür  değerlerini daha fazla sahip çıkması ve Türkiye’ye örnek olacak projelere imza atması bekleniyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA