Advert
Video Haber
Giriş Tarihi : 25-09-2013 13:20   Güncelleme : 25-09-2013 13:20

Başkent Yollarına “A” Sınıfı Oto Korkuluk...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eskiyen ve çürümeye yüz tutan köprü korkuluklarını, “a” sınıfı olarak adlandırılan en üst düzeyde güvenlik sağlayan, paslanmaz çelikten yeni korkuluklarla değiştirmeye devam ediyor.

Başkent Yollarına “A” Sınıfı Oto Korkuluk...

Başkent Yollarına “A” Sınıfı Oto Korkuluk...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eskiyen ve çürümeye yüz tutan köprü korkuluklarını, “a” sınıfı olarak adlandırılan en üst düzeyde güvenlik sağlayan, paslanmaz çelikten yeni korkuluklarla değiştirmeye devam ediyor.

Ekipler, Başkent yollarına bugüne kadar toplam 50 kilometre uzunluğunda yeni oto korkuluk yerleştirdi

  

Ankara Büyükşehir Belediyesi, büyüyen, gelişen ve modern görünümlü Başkent yollarında güvenliğin de en üst düzeyde sağlanması için yol kenarlarına “A” sınıfı yeni korkuluklar yerleştirmeye devam ediyor.

Başkent Ankara’nın, sürüş keyfi yaşatan yollarına, uluslararası standartlarda, paslanmaz çelikten, can ve mal güvenliğini en iyi şekilde koruma olarak adlandırılan “A” sınıfı koruma sağlayan toplam 50 kilometre uzunluğunda oto korkuluk yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Başkent’te eskiyen ve çürümeye yüz tutan oto korkuluklarını, paslanmaz çelikten ve uluslararası standartlarda yeni korkuluklarla değiştiren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında ayrıca yeni açılan, genişletilen veya yenilenen yollara da bu modern korkuluklardan yerleştiriyor.

Başkent Ankara’nın modern, çağdaş ve estetik yollarıyla bütünlük sağlayacak şekilde yerleştirilen yeni korkuluklar, uzun ömürlü ve üst düzey güvenlik sağlamasının yanı sıra darbelere karşı da dayanıklı malzemeden oluşuyor.

 

Hem Sürücü Hem De Yaya Güvenliği İçin

 

Başkent’in kaliteli asfaltı, modern ve geniş yollarıyla bütünlük oluşturan çalışmalar kapsamında, yıpranan, eskiyen veya ihtiyaç duyulan bölgelerde korkuluk yapım çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden yetkililer, “Keyifli ve güvenli sürüş keyfi için yapılan çalışmada kazalara karşı daha dayanıklı ve önleyici özelliği bulunan paslanmaz çelikten imal edilen korkulukları kullanıyoruz” dediler. 

Sürücüler kadar yayaların da kaldırımlarda rahat ve güvenli yürüyüş yapabilmeleri için korkuluk yapımının Başkent’in dört bir tarafında sürdüğünü kaydeden yetkililer, “Korkululuklar, estetik ve modern görünümlü, temizliği kolay, uzun ömürlü, bakım-onarımı kolay ve güvenlik özellikleriyle Avrupa standartlarında imal ediliyor” diye konuştular.

Yeni korkulukların güvenlik özelliklerine ilişkin de bilgi veren yetkililer, “Yeni yapılan oto korkuluklar, normal bir otomobilin 100 kilometre hızla ve 20 derecelik açıyla çarpmasına dayanabilmektedir” dediler.

 

50 Kilometre Korkuluk

 

Başkent’e yakışır köprü ve yolların, korkuluklarıyla da modern bir görünüme kavuşturulacağını ifade eden yetkililer, “Bu yıl itibariyle Başkent yollarına, 50 kilometre uzunluğunda oto korkuluk yerleştirdik. Bundan sonra da ihtiyaç duyulan ve yenilenmesi gereken bölgelerde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştular.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA