Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Osman Karaaslan Engelliler Haftası Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Osman Karaaslan   Engelliler Haftası Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

 

Osman Karaaslan   Engelliler Haftası Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı 

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan  10-16 Mayıs Engelliler Haftası Nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

     10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Karaaslan mesajında şu sözlere yer verdi;

“Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarının karşılanması, tüm kesimlere adil ve eşit hizmet sunma anlayışıyla hareket eden Ak Parti İktitidarımızın öncelikleri arasındadır. Engelli kardeşlerimizi toplumun dışına iten, onları eve hapseden  anlayışı reddederek, pozitif ayrımcılık ilkesini hayata geçirdik, bu ilkeyi anayasa ile güvence altına alarak bu alanda bir zihniyet devrimi ve hukuk devrimi gerçekleştirdik.

 

Geçmiş hükümetlerce öteden beri ihmal edilen, sorunları,  istekleri görmezden gelinen engelli insanlarımıza kucak açtık; istihdamlarının teşviki ve kolaylaştırılması için yasalar çıkardık.

 

Başta eğitim ve sağlık olmak üzere herkesin özgürce, rahatça yararlanabildiği imkânları, engelli kardeşlerimizin kullanımına sunuldu.

 

Şu anda, evde bakılan her engelli birey için bakımı yapan yakınına ayda bir asgari ücret ödeme yapılıyor. 2006 dan itibaren 285 bin özürlü yakını bu desteklerden yararlanıyor.

 

Kurulan engelsiz yaşam merkezleriyle engelli kardeşlerimizin çok rahat ve konforlu şekilde, uzmanlarca bakımı gerçekleştiriliyor. Şu anda 93 yaşam evinde, her evde 12 engelli kardeşimiz bulunacak şekilde bu hizmet  yürütülüyor.

 

Özürlü aylıkları ciddi oranda artırıldı.İhtiyacı olan tüm engelli kardeşlerimiz, taşıma ücreti de devletimizce karşılanmak suretiyle, özel eğitim merkezlerinden ücretsiz yararlanıyor.

 

Engelli çocuğu bulunan anneler, 5 yıl erken emekli olabiliyor; engelli çocuğu bulunan ebeveynler, günde 1 saat bakım izini alabiliyorlar.

İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vererek, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak çok daha büyük adımlar atılabilecek, sunulan destekler artarak devam edecektir.

 

Toplumumuzun  engelli vatandaşlarımıza duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sevgi ve sayğılar sunuyorum.”dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA