Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

CHP Engellilerle Bir Arada

Gölbaşı CHP İlçe Örgütü ve CHP Kadın Kollarının “Engelliler Haftası” dolayısıyla ortak olarak düzenledikleri kahvaltı da engelli vatandaşlar ile buluştu.

CHP Engellilerle Bir Arada

 

CHP Engellilerle Bir Arada

 

Gölbaşı CHP İlçe Örgütü ve CHP Kadın Kollarının “Engelliler Haftası” dolayısıyla ortak olarak düzenledikleri kahvaltı da engelli vatandaşlar ile buluştu.

Gölbaşı CHP İlçe Örgütü ve CHP Kadın Kollarının “Engelliler Haftası” dolayısıyla ortak olarak düzenledikleri kahvaltı da engelli vatandaşlar ile buluştu.  CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Canan Kumbasar ve Kadın Kolları da Gölbaşı Örgütünü yalnız bırakmayarak desteklerini bu anlamda gösterdiler. 

Türkiye’de Bazı Şeyler Geç Algılanıyor (!)

Cumhuriyet Halk Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Ercan Şimşek, yapmış olduğu konuşmada ; “Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı’nda da engellilerin ciddi sorunları var, bu sorunların bir kısmı yapılıyor ancak çok yavaş ilerliyor ve yeterince önem verilmiyor. Gölbaşı gibi ekonomik imkanları çok iyi olan ve sorunları rahat giderebilecek durumda olması bizim için daha üzücü. Biz engellilerin sorunlarının aşılmasının toplumda en önemli en acil ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz ve bu sorunların aşılması için Gölbaşı Belediyesi’nde geçmişte bu konu ile ilgili önergeler verdik. Bu konuya en ciddi eğilen gruplardan biriyiz CHP olarak. Nedense başka sorunlarla toplumun diğer kesimleri ile aynı olumsuz düşünce belediyede engelliler için de var. Bir dernek kurulmasına sıcak bakılmıyor.

Bir asansör yapıldı ama ciddi bir adım atılmadı. Yetersiz olduğunu bizler kadar sizlerde biliyorsunuz. Engelliler için yer tahsisi konusunda önergeyi geçtiğimiz yıl vermiştik, bu yılda vereceğiz. Ağlamayan meme yok, bizlerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz, Belediye yönetmek kültür evleri, park yapmak değildir. Toplumun sorunlarına da eğilmektir” şeklinde konuşurken, “Türkiye’de bazı şeyler geç algılanıyor. Sorunu kanunlar çözemiyorsa, kamuoyu baskısı ile çözülebilir” ifadelerine yer verdi.

Ercan Şimşek’in konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan İl Kadın Kolları Başkanı Canan Kumbasar;  beraber olmaktan onur duyduğunu belirtirken , CHP Örgütünün bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu vurguladı. Engelliler konusunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir sözü olduğunu hatırlatan Kumbasar ;  bu konuda ilçe başkanına desteklerini ifade ederken, “daima sizlerin yanındayız”  dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından Hamit Hayran engellilerin önemine değinen bir konuşma yaptı. Daha sonra program İlçe Başkanı Ercan Şimşek ve İl Kadın Kolları Başkanı Canan Kumbasar’ın engelli vatandaşlarının sorunları dinlemesi ve fikir alış-verişlinde bulunması ile son buldu.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA