tanitim, golbasi, seri ilan, firma, rehber, reklam, organizasyon
Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…
Reklamı Geç
Advert
Advert
Reklam

Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…

Atatürk İlköğretim Okulu “Kariyer Günleri-4” etkinlikleri kapsamında Bonus Hoca olarak da tanınan Eğitim Uzmanı Süleyman BELEDİOĞLU’nu okullarında misafir etti.

Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…
Advert

Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…

Atatürk İlköğretim Okulu “Kariyer Günleri-4” etkinlikleri kapsamında Bonus Hoca olarak da tanınan Eğitim Uzmanı Süleyman BELEDİOĞLU’nu okullarında misafir etti. Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitim semineri düzenleyen Süleyman BELEDİOĞLU seminer sonunda öğrencilere “Başarı Andını” okuttu. 16 Nisan Cuma günü düzenlenen seminerin ilk oturumuna öğrenciler öğleden sonraki oturumuna ise öğrenci velileri katıldı. Seminer sonunda Süleyman BELEDİOĞLU’na Okul-Aile Birliği adına çiçek ve plaket takdim edildi. Süleyman BELEDİOĞLU, haftanın iki günü TV8 ve Kanal A’da eğitim uzmanı olarak programlar da yapıyor.

 

Bonus Hoca’dan Öğrencilere Bazı Tavsiyeler:

 

- Sabahları kalkınca küçük egzersizler yapın. Mesela boyun egzersizleri gibi küçük egzersizler. Bu tür egzersizler kan dolaşımını artırır. Dikkat eksikliğinin sebeplerinden biri oksijen yetersizliğinden dolayı beyne kan gidişinin azalmasıdır.

 

- Gözlerinizi kullanın. Beyne giden sinirlerin % 40’ı gözdedir. Soruları çözerken yazarak işlemi çözün.

 

- Öğrenme molası verin. Beynimiz ders çalıştıktan sonra verdiğimiz öğrenme molalarında konuyu pekiştirir. Anlamakta zorlanılan konuları yatmadan önce çalışın. Böylece öğrenme molasını uykuda iken vermiş olursunuz. Uykuda iken insanın beyni uyumaz.

 

- Müzik dinlemek (özellikle klasik müzik dinlemek) matematiksel ve mantıksal zekâyı geliştirir. Müzik dinlerken sözsüz müzikleri tercih edin veya anlamadığınız dildeki bir müziği dinleyin.

 

- Ama test çözerken müzik dinlemeyin. Çünkü sınavda müzik yok.

 

- Sınava girmeden önce mutlaka çalıştığınız konuları konu başlıkları ile bir sıraya koyun ve konuları birbirleriyle ilişkilendirin. Bunun faydasını sınavda göreceksiniz.

 

- Sınav esnasındaki ilk 5 dakikayı çok yavaş geçirin. Soruları cevaplamaya kolay bulduğunuz sorulardan başlayın. Zor bulduğunuz soruları sonra cevaplandırın.

 

- Önce soruyu okuyup sorudaki vurguyu yakalayın. Sonra soruya ait metni okuyun.

 

- Öfkelenmeyin. Çünkü öfke anında beyin öğrenmeye kapalıdır. Özellikle sınav anında stres yaratan durumları (burnunu çekenler, öksürenler gibi) dikkate almayın.

 

 

 

Bonus Hoca’dan öğrenci velilerine bazı tavsiyeler:

 

- Çocuğunuzun beyninde patikalar oluşturun.

 

- Çocuklarınızı yoksun bırakın böylece bir hedefi olur. Çocuğunuz asla hedefsiz olmasın. Toplumumuzda bazen görüyoruz. Dedesine verilen çocuklar doyurulduğu için hedefsiz kalır. - Çocuğunuz endişe duyarsa, bir korku taşırsa ders çalışır. Ders çalıştığı konuyu öğrenemeyebilir. Eğer 3 satırlık bir konuyu çalışmışsa ve konuyu 4 satır olarak anlatabiliyorsa, çocuğunuz o konuyu öğrenmiştir.

 

- Çocuklarımızın üç şeye ihtiyacı var: Hedef, disiplin, aklında tutma.

 

- Çocuklarınıza sınav sonunda kaç doğru cevabı olduğunu sorun. Sınavda kaçıncı olduğunu sormayın.

 

- Çocuklarınızı öğretmenlerine teslim edin. Çocuğunuzun öğretmeni çocuğunuzun hem eğitim koçu, hem de stres koçudur aslında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesi, Şehrin Dört Bir Tarafını  4 Milyon Kışlık Çiçekle Donatıyor
Büyükşehir Belediyesi, Şehrin Dört Bir Tarafını 4 Milyon Kışlık Çiçekle Donatıyor
Yeni Bir Belediyeler Kanunu İçin Çalışmalar Başladı
Yeni Bir Belediyeler Kanunu İçin Çalışmalar Başladı