Gölbaşı, Firma, Rehberi, Tanıtım, Etkin, İş, İlan, Belediye, İmar
Gölbaşı, Firma, Rehberi, Tanıtım, Etkin, İş, İlan, Belediye, İmar
Gölbaşı, Firma, Rehberi, Tanıtım, Etkin, İş, İlan, Belediye, İmar
Gölbaşı, Firma, Rehberi, Tanıtım, Etkin, İş, İlan, Belediye, İmar
Gölbaşı, Firma, Rehberi, Tanıtım, Etkin, İş, İlan, Belediye, İmar
Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri… - Aktif Haber Gazetesi - ANKARA - Haberimiz Var , Haberiniz Olsun...!


Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…

Atatürk İlköğretim Okulu “Kariyer Günleri-4” etkinlikleri kapsamında Bonus Hoca olarak da tanınan Eğitim Uzmanı Süleyman BELEDİOĞLU’nu okullarında misafir etti.
Bu haber 20 Nisan 2010, Salı 14:24:35 eklenmiş

Eğitim Uzmanı Bonus Hoca Süleyman BELEDİOĞLU’ndan Öğrencilere Sınav Nasihatleri…

Atatürk İlköğretim Okulu “Kariyer Günleri-4” etkinlikleri kapsamında Bonus Hoca olarak da tanınan Eğitim Uzmanı Süleyman BELEDİOĞLU’nu okullarında misafir etti. Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitim semineri düzenleyen Süleyman BELEDİOĞLU seminer sonunda öğrencilere “Başarı Andını” okuttu. 16 Nisan Cuma günü düzenlenen seminerin ilk oturumuna öğrenciler öğleden sonraki oturumuna ise öğrenci velileri katıldı. Seminer sonunda Süleyman BELEDİOĞLU’na Okul-Aile Birliği adına çiçek ve plaket takdim edildi. Süleyman BELEDİOĞLU, haftanın iki günü TV8 ve Kanal A’da eğitim uzmanı olarak programlar da yapıyor.

 

Bonus Hoca’dan Öğrencilere Bazı Tavsiyeler:

 

- Sabahları kalkınca küçük egzersizler yapın. Mesela boyun egzersizleri gibi küçük egzersizler. Bu tür egzersizler kan dolaşımını artırır. Dikkat eksikliğinin sebeplerinden biri oksijen yetersizliğinden dolayı beyne kan gidişinin azalmasıdır.

 

- Gözlerinizi kullanın. Beyne giden sinirlerin % 40’ı gözdedir. Soruları çözerken yazarak işlemi çözün.

 

- Öğrenme molası verin. Beynimiz ders çalıştıktan sonra verdiğimiz öğrenme molalarında konuyu pekiştirir. Anlamakta zorlanılan konuları yatmadan önce çalışın. Böylece öğrenme molasını uykuda iken vermiş olursunuz. Uykuda iken insanın beyni uyumaz.

 

- Müzik dinlemek (özellikle klasik müzik dinlemek) matematiksel ve mantıksal zekâyı geliştirir. Müzik dinlerken sözsüz müzikleri tercih edin veya anlamadığınız dildeki bir müziği dinleyin.

 

- Ama test çözerken müzik dinlemeyin. Çünkü sınavda müzik yok.

 

- Sınava girmeden önce mutlaka çalıştığınız konuları konu başlıkları ile bir sıraya koyun ve konuları birbirleriyle ilişkilendirin. Bunun faydasını sınavda göreceksiniz.

 

- Sınav esnasındaki ilk 5 dakikayı çok yavaş geçirin. Soruları cevaplamaya kolay bulduğunuz sorulardan başlayın. Zor bulduğunuz soruları sonra cevaplandırın.

 

- Önce soruyu okuyup sorudaki vurguyu yakalayın. Sonra soruya ait metni okuyun.

 

- Öfkelenmeyin. Çünkü öfke anında beyin öğrenmeye kapalıdır. Özellikle sınav anında stres yaratan durumları (burnunu çekenler, öksürenler gibi) dikkate almayın.

 

 

 

Bonus Hoca’dan öğrenci velilerine bazı tavsiyeler:

 

- Çocuğunuzun beyninde patikalar oluşturun.

 

- Çocuklarınızı yoksun bırakın böylece bir hedefi olur. Çocuğunuz asla hedefsiz olmasın. Toplumumuzda bazen görüyoruz. Dedesine verilen çocuklar doyurulduğu için hedefsiz kalır. - Çocuğunuz endişe duyarsa, bir korku taşırsa ders çalışır. Ders çalıştığı konuyu öğrenemeyebilir. Eğer 3 satırlık bir konuyu çalışmışsa ve konuyu 4 satır olarak anlatabiliyorsa, çocuğunuz o konuyu öğrenmiştir.

 

- Çocuklarımızın üç şeye ihtiyacı var: Hedef, disiplin, aklında tutma.

 

- Çocuklarınıza sınav sonunda kaç doğru cevabı olduğunu sorun. Sınavda kaçıncı olduğunu sormayın.

 

- Çocuklarınızı öğretmenlerine teslim edin. Çocuğunuzun öğretmeni çocuğunuzun hem eğitim koçu, hem de stres koçudur aslında.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3. Sayfa haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -Aktif Haber Gazetesi - ANKARA - Haberimiz Var , Haberiniz Olsun...!

 

© Copyright 2007 Aktif Haber Gazetesi . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi