Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-11-2021 14:18

Genel Başkan Toruntay’dan Öğretmenler Günü mesajı

Genel Başkan Toruntay, 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Bir Basın Açıklaması Yayımladı.

Genel Başkan Toruntay’dan Öğretmenler Günü mesajı

Genel Başkan Toruntay, 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Bir Basın Açıklaması Yayımladı.

 

Genel Başkan, “24 Kasım Öğretmenler Günü'nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum.” dedi.

Öğretmenliğin, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleği olduğunu belirten Toruntay, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Öğretmenlerin olduğu yerde ‘’ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’’ nesillerin umudu vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’’ sözü, ulusumuzun gelişmesinde ve bilimsel eğitim yolunda atılan en önemli adımların öğretmenlerimize ait olduğunu göstermektedir.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.' dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
192. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA