Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 06-11-2021 13:39

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DERHAL İSTİFA ETMELİ”

İyi Partili Lütfü Türkkan'ın Küfür Skandalına MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazimoğlu’ndan sert tepki

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DERHAL İSTİFA ETMELİ”

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DERHAL İSTİFA ETMELİ”

Programı kapsamında Bingöl'de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştiren vatandaşlardan biri İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Türkkan, boynuna sarıldığı vatandaşa daha sonra küfretti.

Şehit yakını olduğunu belirten vatandaş Türkkan'ın hakareti karşısında sessiz kalmazken, o anlara ait görüntüler ise günün en çok konuşulan konusu oldu. Öte yandan Türkkan'ın vatandaşa küfretmesi sosyal medyada da eleştirilerin hedefinde yer aldı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazimoğlu ise yaptığı yazılı açıklama ile İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı sert bir dille eleştirerek, istifa etmesi gerektiğini söyledi.

İşte o açıklamanın tamamı

Yaradan ve yaşatan Allah buyuruyor ki ;

‘’ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLER İÇİN “ÖLÜLER” DEMEYİN. HAYIR, ONLAR DİRİDİRLER, FAKAT SİZ BİLEMEZSİNİZ.’’(Bakara Suresi)

Yine alemlerin yaratılma sebebi Hz.Muhammed Mustafa (SAV) bir hadisinde;

’’PEYGAMBERLİKTEN SONRA EN MAKBUL MERTEBE, ŞEHİTLİK MERTEBESİDİR’’ demiştir.

Hem yüce yaradan ve hem onun kulu ve resulü tarafından övülen ve ayrıcalıklı hale getirilen şehitlik mertebesine kavuşmuş bir kardeşimizin (Allah rahmet eylesin) kız kardeşi için İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü TÜRKKAN’ın 05 Kasım 2021 günü Bingöl’de söylediği ve sonradan da kendisi tarafından doğrulandığı sözleri derin bir üzüntü ile dinledim.

Üzülerek ifade edeyim ki bir insanın hangi amaç, hangi gerekçe, hangi ruh hali yada hangi baskı altında olursa olsun bu aziz milletin birliği, her karış toprağı şehit kanı ile sulanmış vatan için canını vermiş bir şehidin kardeşi için bu sözleri söylemek ya akıl tutulması veya delilik olsa gerek.

Lütfü TÜRKKAN ve mensubu olduğu siyasi parti bu gün Bingöl ve o bölgeye gidebiliyorlarsa kız kardeşine küfrettikleri bu kahramanlar sayesinde olduğu gerçeğini unuttuklarını göstermektedir.

Dün onlarca Ülkücü şehidin hatırasını çiğneyerek Milliyetçi Hareketi sırtından vuranlar bu gün de Türk Milletinin bekası için canını veren aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmışlardır.

Aziz milletimiz tarafından (‘’Gömelim gel seni desem’’ tarihe sığmazsın) dizeleri ile yüreklerde yaşatılan şehitler için koca şair Mehmet Akif ERSOY diyor ki;

Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Bu aziz milletin bir ferdi, Milliyetçi Hareket Partisinin bir mensubu olarak İYİ Parti kadrolarından önce şehidimizin akrabalarından, şehit ve şehit ailelerinden, aziz milletimizden özür dilemelerini bekliyorum.

Siirt’te burası gözlerinin içine baka baka ‘’burası kürdistan’’ diyen akıl yoksunu ahlaksız karşısında sesini çıkaramayanları bir şehit yakınına reva gördükleri ve Türk Milletini derinden yaralayan bu davranışı sergileyen Lütfü TÜRKKAN’dan milletvekilliğinden istifa etmesi beklentimi kamuoyuna saygı ile duyururum.

Utanıyorum, Şehidim, Utanıyorum, Yemekten, İçmekten.

Senin Annen Ağlarken Gülmekten Utanıyorum.

Sanma ki; Unutuyor, Unutturuyoruz.

Unutanları Barındırmaktan Utanıyorum.

Sen; Vatan İçin, Bizim İçin Şehit Olurken.

Seni Görmezden Gelenlerden Utanıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
192. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA