Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-10-2021 13:38

Ankara’da "19 Ekim Muhtarlar Günü"kutlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Fuar Merkezinde "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle etkinlik düzenledi.

Ankara’da

İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Fuar Merkezinde "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle etkinlik düzenledi.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Mahalle Muhtarları İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Fuar Merkezinde "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı.

Etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da katılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bir video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle gönderdiği video mesajında, "Hep birlikte dertli olacağız ki ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı ne zaman yapacağımızı görebilelim." ifadelerini kullandı.

"HEP BİRLİKTE DERTLİ OLACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada kendilerindeki muhtarlık kurumu gibi yerel demokrasinin böylesine yaygın ve etkin bir şekilde uygulanabildiği pek az ülke olduğunun altını çizerek, "Devletin; mahalle ve köy halkı üzerindeki gözü kulağı, eli kolu, sesi nefesi, mahalle ve köy ahalisinin de devlet nezdindeki temsilcisi olarak muhtarlarımızla daha yapacak çok işimiz var. Bizim işimiz Türkiye'ye eser kazandırmak, sizlerin işi de mahallenize, köyünüze sahip çıkmaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana'nın 'dert insana yol gösterir' sözünü anımsatarak, "Hep birlikte dertli olacağız ki ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı ne zaman yapacağımızı görebilelim. Biz bugüne kadar muhtarlarımızla yol yürüdük bundan sonra da onlarla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ATO Congresium'da düzenlenen "Muhtarlar Günü" programında, 10 büyükelçinin, tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

10 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

İçeride ve dışarıda yeni Türkiye'yi kavrayamayanların ve hazmedemeyenlerin olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

"Dün akşam bir bildiri yayımlandı. Bu aralar çok moda oldu, canı sıkılan bildiri yayımlıyor. 10 tane büyükelçilik bir araya gelmiş, içinde Amerika'sı da var Almanya'sı da var. Diyorlar ki 'Ey Türk yargısı, Osman Kavala'yı serbest bırak hem de derhal serbest bırak, talimatımızın dışına da çıkma'. Osman Kavala için seferber olmuş Batı'ya diyeceğim şudur; Türk yargısı 'bitti' demeden, bitmez, bunu da herkes böyle bilsin. Türkiye artık dışarıdan parmak salladığınız, parmak salladıkları zaman süklüm büklüm olan bir Türkiye değil. İki satır açıklamayla istediğiniz gibi yönetebileceğiniz bir ülke hiç değil. Hukukun üstünlüğünden ve demokrasiden bahseden Batı, Türk yargısına talimat veremez, 'derhal birisini serbest bırakın' diyemez. Bunu kabul etmiyoruz. Burası bir çadır devleti değil. Burası 2 bin yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir, herkes aklını başına alsın, herkes haddini bilsin."

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
192. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA