Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-10-2021 16:23   Güncelleme : 18-10-2021 16:43

Gölbaşı’nda çiftçiye buğday desteği kura çekimi yapıldı

Gölbaşı Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınan kararla kuraklık sebebiyle üreticilerin mağduriyetini gidermek amacıyla çiftçilere yüzde 100 hibe buğday desteği için kura çekimi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde noter huzurunda gerçekleşti.

Gölbaşı’nda çiftçiye  buğday desteği kura çekimi yapıldı

Gölbaşı’nda çiftçiye  buğday desteği kura çekimi yapıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından çiftçilere yüzde 100 hibe destekli 200 kilo buğday desteği için kura çekimi yapıldı. 

Gölbaşı Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınan kararla kuraklık sebebiyle üreticilerin mağduriyetini gidermek amacıyla çiftçilere yüzde 100 hibe buğday desteği için kura çekimi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde noter huzurunda  gerçekleşti. 

Çiftçiye  yüzde 100 hibe destek programına başvuran 2266 kişiden 425 kişi yararlanacağı kura çekimi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 37. Noter tarafından yapıldı.

Kura çekimi öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Hepimiz köyde büyüdük. Eskiden toprağı nadasa bırakarak ekime hazır hala getirirdik. Biçme dönemedin ise bire 30-40 aldığımız günleri ben hatırlıyorum. Şimdi ise bırakın nadasa bırakmayı köyde ki meraları bile sürüyoruz. Birde artık kolay olsun diye tarlayı yakıyorlar buda toprağın verimine zarar veriyor. Çiftçinin durumunu da biliyorum. Bizde Gölbaşı Belediyesi olarak çiftçiye destek olmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Hibe destek programımıza 2266 kişi başvurdu. Keşke başvuran herkese bu yardımı yapabilsek ama imkanlarımız belli,bunların içinde 425 kişiye 200 kilo buğday yardımı yapacağız. Normalde ilk önce yüzde 75 hibe geri kalanı çiftçi ödeyecekti. Ben belediye başkanınız olarak hibeyi yüzde 100 yapma kararı aldım” dedi. 

Gölbaşı Belediyesi olarak her zaman çiftçilerin yanında olduklarını vurgulayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “ Ziraat odamızla birlikte çalışıyoruz. Ziraat odası başkanımızda elinden gelen herşeyi yapıyor. Ziraat Odasına; Traktör, Ziraat Makineleri , Nohut Ekme Makinesi, Izgara, Pulluk,Taş Toplama Makinesi aldık. Taş toplama makinesinden iki tane daha alacağız. Her zaman çiftçimizin yanındayız” ifadeleri kullandı. 

Konuşmanın ardından 37. Noter tarafından yapılan kura çekimiyle 2266 kişiden 425 kişinin ismi belirlendi. Kura çekiminde hak kazananların listesi  Gölbaşı Belediyesi resmi  internet sitesinde yayınlandıktan sonra 200 kilo buğday desteği dağıtımına başlanacak.

Kura çekimine Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcıları,Muhtarlar ve çiftçiler katıldı. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
192. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA