Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 28-09-2021 14:54

Mamak’ta E-imar dönemi başladı

Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Keleş, E-İmar Yönetim Sistemi ile hem zaman kaybının hem de israfın önüne geçtiklerini söyledi.

Mamak’ta E-imar dönemi başladı

Mamak’ta E-imar dönemi başladı

Mamak Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen E-İmar Yönetim Sistemi ile vatandaşlar, artık belediyeye gelmeden kurumun web sitesinden (www.mamak.bel.tr) imar başvurularını ve takibini kolaylıkla yapabilecek. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde E-İmar Yönetim Sistemi’nin tanıtımını gerçekleştiren Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Keleş, E-İmar Yönetim Sistemi ile hem zaman kaybının hem de israfın önüne geçtiklerini söyledi.

472 bin TL tasarruf sağlandı

E-İmar Yönetim Sistemi’nin çağın gerekliliklerini karşılayan bir çalışma olduğunu ifade eden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Keleş, “Vatandaşlarımızın, imar durum belgesinden yol kötü belgesine, zemin etüd raporundan,  mimari proje ve eki diğer projelere kadar birçok alana elektronik imza ile müracaat yapabileceği bir dijital ortam sağlayan sistemimiz aynı zamanda bakanlıklara ait sistemlere de entegre olabiliyor. Karekod ve doğrulama kodu ile dosyanın güvenliği sağlanan sistem kâğıt israfının tamamen ortadan kaldırıyor. Nisan ayından bugüne kadar 4 bin 750 vatandaşımız kuruma gelmeden işlemlerini gerçekleştirdi. Böylelikle vatandaşlar hem ulaşım masrafından hem de zaman kaybından büyük tasarruf yapmış oldular. Bunun yanı sıra 52 bin adet kağıt israfının önüne geçildi ve 27 bin metre proje çıktısının alınmasına gerek kalmadı.Harcanan zaman, kırtasiye ulaşım ve personel giderleri dikkate alındığında 472.000 TL tasarruf sağlandı” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA