Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-09-2021 16:37   Güncelleme : 18-09-2021 16:40

Gölbaşı’nda En iyi elma ve domates yetiştiricisi yarışması düzenlendi

Gölbaşı’nda düzenlenen AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı, En güzel elma ve domates yetiştiricisi yarışmasıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Gölbaşı’nda En iyi elma ve domates yetiştiricisi yarışması düzenlendi

Gölbaşı’nda düzenlenen AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı, En güzel elma ve domates yetiştiricisi yarışmasıyla renkli görüntülere sahne oldu. Fuar kapsamında yapılan elma ve domates yetiştiricisi yarışmasına Gölbaşı'nın çeşitli mahallelerinden 21 çiftçi katıldı.

En güzel elma yarışmasında 10, domates yarışmasında ise 11 çiftçi yarıştı. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda Domates Yarışmasında birinci olan Yakup Kale tam altın, ikincisi İrfan Çimen yarım altın, üçüncüsü YSS Tarım ise çeyrek altınla ödüllendirildi.

En güzel elma yarışmasında ise birinci olan Suna Kostak tam altın, ikincisi Hüseyin Tetik yarım altın, üçüncüsü Nazmi Harmancı ise çeyrek altınla ödüllendirildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm çiftçilere budama makası ve budama testeresi hediye edildi. Yarışmaya katılanlar ödüllerinin Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Ekici, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan’dan aldılar. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA