Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2021 19:59

‘Süt Sağma Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararasi Agrotec Tarim Fuarinda Gölbaşı Belediyesi tarafından ‘İnek Sağma Yarışması’ düzenlendi.

‘Süt Sağma Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu

İnek Sağma Yarışmasında Gölbaşı’nın çeşitli mahalelerinden  8 süt üreticisi yarıştı. Hayvanlar, sahipleri tarafından kurdelelerle süslenerek yarışmaya hazırlandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Korkmaz, Tarim ve Kirsal Kalkinmayi Destekleme Kurumu (TKDK) Baskani Muhammed Adak, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Şenel, Ankara İli Damızlık Süt Sığırı Yetiştirici Birliği Başkanı Cengizhan Yorulmaz  ve Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan’dan  oluşan jüri, sağım hızı,hijyen,sütün kilosu  ve sağımı yapan kişinin hayvanla uyumuna bakarak puan verdi.

Ödül töreni öncesinde birkonuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Gölbaşı Belediyesi olarak her zaman çiftçilerin yanındayız. Kurban kesim ve fuar alanıda hem  Gölbaşı’nın ekonomisini hem de çiftçilerimizi düşünerek yaptık. Çiftçilerimize her türlü yanındayız” dedi.

Yarışmada birinci olan Necla Aydınlı, tam altın ödülünü MHP Genel Baskan Yardimcisi Mevlüt Karakaya’dan, ikici olan Sultan Işıkdemir, yarım altın ödülünü AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve Gölbaşı Ziraat odası Başkanı Sadullah Karaaslan’dan, Üçüncü olan Emel Okçu ise çeyrek altın ödülünü Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz ve TKDK Başkanı Dr. Muhammet Adak’ın elinden aldı. Yarışmada ayrıca bütün katılımcılara çeyrek altın hediye edildi.

Yarışma toplu fotoğrag çekimi ile sona erdi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA