Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2021 19:38   Güncelleme : 16-09-2021 19:50

AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı açıldı

Bu yıl Gölbaşı'nda 24.sü düzenlenen Uluslararası AGROTEC Tarım Fuarı kapılarını açtı.

AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı açıldı

3 gün sürecek olan fuarda; Tarım Makineleri, Traktör ve Ekipmanları, İş Makineleri, Ürün Depolama Makineleri, Sulama Ekipmanları, Tarım İlaçları, Gübre, Organik Tarım, Sera, Sebze ve Meyve Fidancılığı, Hayvancılık, Drenaj Teknolojileri, Peyzaj ve Tarıma dair tüm ürünler yerlerini aldı.

Bünyesinde tarım, hayvancılık, su ve yem endüstrisi ile tohum ve fidancılığı da bulunduran AGROTEC 2021’in açılış töreni gerçekleşti.

Törende konuşan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan tarımın Gölbaşi için önemli olduğuna işaret ederek; "Burası yeni teknolojilerle buluşturulması noktasında çok önemli bir buluşma, fuarlar ihracat ve ithalatın artırılmasında önemli yer tutuyor. Burada sadece tarım fuarları değil başka fuarlar da yapılacak" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ulaşım açısından Gölbaşı'nın metropol yapıda olduğunu, ulaşımın rahatça sağlandığını belirterek; "Gölbaşı, bir yandan da kırsal bir ilçe. Metropolün kırsalla bağlantısını yapan ara yüz niteliği taşıyor. Bugün böyle bir fuar alanının açılmasından dolayı memnunuz." ifadelerini kullandı.

Yüz altmışın üzerine katılımcı ve üç yüzün üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşen fuarın açılışında konuşan Başkan Ramazan Şimşek konuşmasında, Gölbaşı Belediyesi olarak tarım ve hayvancılıkla ilgi gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti.

Fuarda emeği geçen herkese teşekkür eden Şimşek; “2019’da yerel seçimlerinde bir söz vermiş, Gölbaşı’nı ‘’Yüzüncü Yılın Modern Kenti’’ yapacağız demiştik. Turizm, sanayi, öğrenci ve tarım kenti özelliklerini taşıdığını söylediğimiz Gölbaşımızda, bu özelliklerine layık projeler gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Tarım şehri olan bir bölgede tarım fuarları yapılamıyor, havyan kesimleri İslami kurallara göre yapılamıyordu. Ancak bizler fuar alanı projemizi hayata geçirerek çok amaçlı bir kompleksi vatandaşlarımıza sunduk ve verdiğimiz sözü tuttuk. Oğulbey Mahallesi muhtarına yardımlarından ve diğer mahalle muhtarlarımıza da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum’ ’dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA