Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 31-08-2021 13:03

Büyük Zafer'in 99'uncu yıl dönümü Mamak’ta coşkuyla kutlandı

Büyük Zafer'in 99'uncu yıl dönümü, Mamak Belediyesi 75.Yıl Amfi Tiyatro’da düzenlenen “Hilal’in Gölgesi” adlı özel bir etkinlikle kutlandı.

Büyük Zafer'in 99'uncu yıl dönümü Mamak’ta coşkuyla kutlandı

 Büyük Zafer'in 99'uncu yıl dönümü, Mamak Belediyesi 75.Yıl Amfi Tiyatro’da düzenlenen “Hilal’in Gölgesi” adlı özel bir etkinlikle kutlandı.

 Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Mamak Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Filipinler Büyükelçisi Ankara Müsteşarı Enrique Voltaire Pingol, Gambiya Ankara Büyükelçisi Sering Modou Njie, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mamak Belediyesi Tiyatro Ekibi’nin hazırladığı tiyatral gösteri seyircilerin büyük beğenisi toplarken halk oyunları da kutlamaya renk kattı. Devlet Türk Halk müziği Korusu’nun seslendirdiği eserler ise vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Başkan Köse, “Bugün milletimizin ve devletimizin bekası için verilen milli mücadelenin büyük zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını bir kez daha kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz” dedi.

30 Ağustos tüm dünyaya ilandır

Türk Milletinin, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini var gücüyle tüm dünyaya haykırmaya da devam edeceğini söyleyen Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı “99. yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur. Milletimizin boyunduruk altına alınamayacağının tüm dünyaya ilanıdır” dedi.

30 Ağustos tüm imkansızlıklarla rağmen kazanılmış bir zaferdir

30 Ağustos Zaferi’nin önemli bir askeri başarı olduğunu ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Bu zafer aynı zamanda bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir. Bu duygular içerisinde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehit aileleri ve yakınlarına sabır ve metanet dileklerimizle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.

Biz zaferi masa başında değil, er meydanında kazandık

Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığındaki ordumuzun her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazandığını ifade eden AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, “ Kurtuluş Savaş’ımızı kahramanlıkla taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bin yıldır bizleri bu toprakları vatan yapmak için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla yâd ediyorum. Biz zaferleri masa başında değil er meydanında kazanmakla maruf bir milletiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA