Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 25-08-2021 11:56

Genç Dostu MAMAK

Mamak Belediyesi, gençleri merkeze alan projeleriyle Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Genç Dostu Şehirler Kongresi’nde ödüle layık görüldü.

Genç Dostu MAMAK

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliği yaptığı Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapıldı.

Kongrede, Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'na katılan 22 belediyeye ödülleri verildi. Mamak Belediyesi de gençleri öncü tutan uygulamaları başta olmak üzere  “Potansiyelini fark et ve Hayata taşı” projesiyle  ‘Genç Dostu Şehir Ödülü’ne layık görüldü.

Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mamak’ın ödülünü Belediye Başkanı Murat Köse’ye verdi.

“GENÇLERE KULAK VERECEĞİZ”

ATO Congresium'da düzenlenen "Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi"nde katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhurbaşkanı olarak böylesi bir gençlikle yol yürümekten, bu ülkenin gençlerine hizmet etmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye'nin sizin gibi gençleri olduğu müddetçe yarınlarımız inşallah bugünden çok daha parlak olacaktır. Bu millet çalışan, üreten gençlere sahip olduğu sürece geleceğine her zaman umutla bakacaktır. Hem şehircilikte geldiğimiz noktayı tartışacak hem de daha müreffeh, daha yaşanabilir şehirleri inşa etme hususunda gençlerimize kulak vereceğiz.”dedi.

Gençlerimiz Mamak’ın Geleceği

Göreve başladığı  ilk günden itibaren gençlere yönelik projeler kapsamında yoğun çaba gösteren Başkan  Köse,  “Gençlik merkezlerimiz başta olmak üzere farklı merkezlerde gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerden kurslara kadar pek çok imkan sağlıyoruz.Mamaklı gençlerin ilgi duydukları alanlar doğrultusunda onları yönlendirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak onları hayata hazırlamayı ilke edinip, topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlıyoruz. Merkezlerimiz, ilçenin sanat, spor ve kültürel hayatına renk katmakla birlikte, onların hem zihinsel hem fiziksel gelişiminine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras bu tesislerde vereceğimiz eğitimdir. Buralarda yetişen çocuklar ileride bu memleketin, Güzel Mamak’ın geleceği olacak” dedi.


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA