Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 17-08-2021 15:17   Güncelleme : 19-08-2021 10:21

Park Eymir Toplu Yapı Konutları'ndan Toplu Faaliyetler

Park Eymir Toplu Yapı Konutları'ndan Toplu Faaliyetler

Park Eymir Toplu Yapı Konutları'ndan Toplu Faaliyetler

YARDIM

 

            Park Eymir Toplu Konutları Akdeniz ve Ege denizi havzasında meydana gelen yangında mağdur olan kardeşlerine yardım elini uzatmıştır. Park Eymir Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Şahin ATUĞ yaptığı açıklamada; ‘’Peygamber Efendimiz (sav); "VEREN EL, ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR." buyurmuştur. Böylece Müslümanlara, yardım edilen değil yardım eden kişi olmalarının daha iyi olduğunu bildirmiştir. Sıkıntı ve darlık zamanlarında Müslüman kardeşlerinden yardım, anlayış ve sevgi görenler, sıkıntılarını atlatınca çalışıp kazanmaya, alan değil veren kişiler olmaya bakacaklar. Böylece toplumda bir fazilet yarışı başlayacaktır.

Türk tarihine bakıldığında TOY diye adlandırılan ve toplumun her kesiminden insanların davet edildiği toplantılarda ganimetler üleştirilmiş ve ziyafetlerde fakirler doyurulmuştur. Bu toyların insanlara maddi getirisinin yanında cemiyet için birlik ve beraberliğin sağlanması işlevi de bulunmaktaydı. Öte yandan yalnız toylar vasıtasıyla değil düğün, ölüm, bayram, doğum gibi toplumu ilgilendiren olayların tamamında fertler arası yardımlaşma kendini göstermiştir. Elbette kadim Türk kültüründe yardım geleneği Türklerin İslamiyet’i kabulü ile yardımlaşma anlayışı “Bütün müminler kardeştir.” düsturuyla başka bir boyut kazanmıştır. Nitekim İslam, yardımlaşma dini olarak Yaratıcı tarafından Hz. Peygambere indirilmiştir. Türk kültünün incelikleri ile birleşen İslam dininde yardımlaşma ve dayanışma farklı bir ivme kazanmıştır. Bu dönemden itibaren ortaya çıkan hayır kurumları, hayratlar, toplumun ilgili diğer yapıları yardım meselelerini daha sistemli bir hale getirmiştir.

Hayır kurumlarının toplumun ve hüküm sürülen coğrafyanın tamamına yayıldığı Osmanlı Devleti ağır savaşlar sonucunda yıkılmış, yerine genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Bu zorlu kuruluş ve kurtuluş safhasında Türk milleti birbirine kenetlenmiş ve kuru ekmeğini, bir yudum suyunu diğeri ile paylaşmıştır. Yalnız nefsine ve nesline değil düşmana dahi merhamet gösteren milletinin merhametinden, yardımseverliğinden övgü ile bahsedilmiştir. Cemiyetini ve ferdini dayanışma ruhu ile besleyen milletimiz bu anlayışını günümüze dek sürdürmüştür. Öyle ki ötekiyi ve ötekileştirmeyi söz konusu yardım olduğunda bir tarafa bırakmış, kan, din ve dünya kardeşliği için hem ferdi hem de kurumsal gerekli çabaları göstermiştir.

Atalarımızın yüzyıllardır uygulandığı ve nesilden nesile aktarılan yardımlaşma ve Yüce Allah’ın emri gereği bizde Park Eymir Toplu Konut sakinleri olarak yangın bölgesinde zarar gören kardeşlerimizin çorbalarında tuz olabilmenin derdi ile bir kampanya başlattık. Kampanya sonucu site sakinlerimizin yardımları ile canlı küçükbaş hayvan alınarak mağdur olan kardeşlerimize dağıtılmak üzere Gölbaşı Belediye Başkanlığına teslim edilmiştir.

 

Park Eymir Toplu Konut sakinleri adına yangın bölgesinde mağdur olan kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun diyor aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu yardıma katkı veren tüm site sakinlerimize minnet ve şükranlarımızı sunar, yardımların bölge insanımıza iletilmesinde yardımlarını esirgemeyen Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Ramazan ŞİMŞEK’e, Bel.Bşk.Yrd. Sn.Oğuz Kağan TANRIVERDİ’ye ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın.’’ diyerek sözlerini tamamlamıştır.

 

 

KÜLTÜREL FAALİYETLER

Park Eymir Toplu Yapı Konutları bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen ve AŞIK ATMA OYUNU TANITIM TOPLANTISI VE FORMA LANSMANI etkinliği, Park Eymir Toplu Konut alanında bulunan kapalı pazar yerinde yapılmıştır. Gölbaşı Belediyesinin de katkı sunduğu etkinliğe Göl.Bel.Bşk.Yrd. Sn.Oğuz KAĞAN TANRIVERDİ, Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Sn. Serdar TEKİN, Park Eymir Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Sn. Şahin ATUĞ ve çok sayıda misafir katılmıştır.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve Dernek Başkan vekili ve Başkan Yardımcısı Moşal GÜVEN’in açılış selamlama konuşmasıyla başlandı.

            Kuran-I Kerim tilaveti ile devam eden programda şehitlerimiz ve yangın ve sel felaketlerinde mağdur olan vatandaşlarımıza da dualar edilmiştir.

Etkinlikte bir konuşma yapan Göl.Bel.Bşk.Yrd. Sn.Oğuz Kağan TANRIVERDİ özetle; ‘’Türk Kültürünün yaşanmasında ve yaşatılmasında bu etkinliklerin önemli bir yeri vardır. Geçmiş ile geleceği bağlayacak bu köprü, Türk Kültürünün kuşaklar arasında aktarılması bu faaliyetlerle gerçekleşmektedir. Sayın Başkanım Ramazan ŞİMŞEK beyin selamlarıyla, bu programda emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu etkinliklere Gölbaşı Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceğiz.’’ demiştir.

        

         Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Sn. Serdar TEKİN ise; ‘’Milliyetçi Hareket Partisinin fikri yapısını oluşturan ve tüm Türk Dünyasının rüyası olan TURAN ülküsü için bu etkinliklerin çoğaltılarak devam etmesi gerekmektedir. Büyük bir memnuniyetle görüyoruz ki yüzyıllardır ifade etmeye çalıştığımız Türk Milletçiliği fikri Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını aşarak ata topraklarımızda da filizlenmektedir. Nerede bir Türk var ise biz orada olacağız. Bu güzel etkinliği düzenleyen dernek yöneticilerine ve ev sahipliği yapan Gölbaşı Belediye Başkanlığına teşekkür ederim.’’ demiştir.

            Programın sonunda Aşık Atma Turnuvasında kullanılacak formalarda sponsor olan firmaların tanıtımı ve teşekkür plaketleri verilmiştir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA