Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 16-08-2021 10:20   Güncelleme : 16-08-2021 13:36

Hünerli ellerden muhteşem sergi

Mamak Musiki Muallim Mektebi, Mamak Belediyesi Ahmet Yesevi Aile Merkezi kursiyerlerinin resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Hünerli ellerden muhteşem sergi

Hünerli ellerden muhteşem sergi

 

Mamak Musiki Muallim Mektebi, Mamak Belediyesi Ahmet Yesevi Aile Merkezi kursiyerlerinin resim sergisine ev sahipliği yaptı. Yağlı boyadan, karakaleme, suluboyadan kuru kalem, çalışmalarına kadar 20 kursiyerin elinden çıkan 67 eser ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Sanatsal becerilerini geliştiriyorlar

Belediye bünyesinde bulunan aile merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerin, büyük emek, sabır ve azimle ürettikleri eserleri düzenlenen sergilerle tüm Ankaralıların beğenisine sunduklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Mamaklı hanım kardeşimizin ilgi ve talepleri doğrultusunda, ilçemizde yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri kurslar veriyoruz. Böylelikle hem sanatsal becerilerini geliştiriyorlar hem de ortaya çıkardığı eserleri satışa sunarak aile ekonomisine katkı sağlayabiliyorlar. Ortaya çıkardıkları eserlerden dolayı hepsini tebrik ediyorum” dedi.

 

Eğitmenlerimizin Desteğiyle Yeteneğimi Keşfettim

Resim yeteneğini Mamak Belediyesi Ahmet Yesevi Aile Merkezi’nde keşfettiğini ifade eden kursiyer Ayşe Kaplan “Resme yeteneğim yok sanıyordum, yapamayacağımı düşündüm. Eğitmenlerimizin desteğiyle yeteneğimi gün yüzüne çıkardım. Bugünde yaptığım eserler sergileniyor. Benim için çok büyük bir gurur. Herkesin içinde bir yetenek var. Bu yeteneği de belediyemiz bünyesinde bulunan aile merkezlerinde, eğitmenlerimizin desteği ile kolaylıkla ortaya çıkarabilirsiniz. Yeter ki cesaret edin” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA