Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2021 19:12   Güncelleme : 05-07-2021 19:35

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Aslan, Gölbaşı Belediye Meclis toplantısına katıldı

15 Temmuz Gazisi Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan, Gölbaşı Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Aslan, Gölbaşı Belediye Meclis toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan, meclis toplantısı öncesinde Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i makamında ziyaret etti.

15 Temmuz Gazisi Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan, ziyaretin ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında  gerçekleşen Gölbaşı Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısına katıldı.

Toplantı öncesinde 15 Temmuz’da hain darbeciler tarafından Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınıp ağır yaralanan, Devlet Övünç Madalyası takdim edilen Turgut Aslan’ın yaşadıklarını anlatan video gösterimi yapıldı.

Ardından bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan,

“Sizler sadece bu meclisin üyeleri değil, 15 Temmuz 2016 günü hain darbe kalkışmasında bu ilçe sınırları içinde işgal edilen TRT binası ve Türksat binası ile acımasızca uçaklarla bombalanan Özel Harekat Binası’na tereddüt etmeden koşarak giden ve çıplak elleriyle, silahlı hainlere direnip, gerek şehit, gerek gazi olmayı göze alarak hainleri etkisiz hale getiren Kahraman Gölbaşı halkının birer temsilcilerisiniz. Gölbaşı halkının feraseti ile ilk kurtarılan kurum olan TRT binası, mücadele eden tüm birimlere büyük bir moral ve inanç aşılamıştır. Bu nedenledir ki tarih Gölbaşı halkını altın harflerle yazacaktır. Ben de kalkışmanın sinyallerini aldığımda, derhal hainlerin üs olarak kullandığı Jandarma Genel Komutanlığına geçtim. Kapıda derdest edildim. Korumamı şehit ettiler. Benim de kafama iki el ateş ederek öldü diye bıraktılar. Beni bulduklarında Kelime-i Şehadet getiriyormuşum. İşte şimdi dimdik huzurunuzda, milletimin devletimin emrindeyim. Ancak ve ancak Allah’ın dediği olur.Beni buraya davet edip bu fırsatı verdiğiniz için başta Sayın Başkanım ve değerli yardımcıları olmak üzere hepinize şükranlarımı sunuyor, Meclisinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizi onurlandırdınız. Kısa ve öz konuşacağım. Bu vatanda sizin gibi yiğit evlatlar olduğu sürece ne bu bayrağı indirecekler ne bu ezanı dindirecekler ne bu vatanı bölebilecekler” ifadelerini kullandı.

Tören, Ramazan Şimşek’in Turgut Aslan’a Bayrak ve Kuran-ı Kerim sunumu ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA