Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2021 19:05

Gölbaşı Sanat Merkezi’nin açılışı, Mimari Proje Sergisi ile yapıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Sanat Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Gölbaşı Sanat Merkezi’nin  açılışı, Mimari Proje Sergisi ile yapıldı

Sanat Merkezi’nin  açılışında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “EKOKÖY” temalı Mimari Proje Sergisi yapıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek , “ Belediye başkanlarının üniversitelerle çalışması gerekiyor.  Ben üniversitelerle çalışmak istiyorum. Kapımızda, gönlümüzde açıktır. Sizin bilgilerinin ve tercübeleriniz bizim için çok önemlidir.” Dedi.

Gölbaşı Belediyesi olarak Cumhurriyet Köy Projesi özerinde çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Şimşek “ Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937 yılında hayal edip, planladığı ve hayata  geçiremediği bir proje var. Cumhurriyet köy projesidir. Bu projeyi hayata geçireceğiz inşallah. Hem gölleri hemde tararım arazilerini kuruyan bir proje olacak” ifadelerini kullandı.

 Sergiye destek veren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’ teşekkür eden ,Gazi Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır ise şunları söyledi;

“ Burada segilenen ürünler,  fikir ve emek sahibi olan geleceğin Mimarları olan  gençlerimizin çıktıkları bu yolda başarılı olmalarının sağlayacak bir ön adımdır”

Konuşmaların ardından kurdele kesimim ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “EKOKÖY” temalı Mimari Proje Sergisi gezisi yapıldı.

Açılışa, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gazi Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Yüksel ve MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Serdar Tekin, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılar, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim görevlileri ile öğrencileri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA