Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-06-2021 11:09   Güncelleme : 08-06-2021 16:16

“Steam ile Doğayı Keşfediyorum “adlı eTwinning projesi

Şehit Bülent Göçer İlkokulu 1/E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Songül Akbulut Öztürk rehberliğinde ve 3/ E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Ayşane Yurtdaş rehberliğinde olmak üzere “Steam ile Doğamı Keşfediyorum “adlı eTwinning projesi kapsamında pek çok etkinlik yaptılar.

“Steam ile Doğayı Keşfediyorum “adlı eTwinning projesi

Şehit Bülent Göçer İlkokulu 1/E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Songül Akbulut Öztürk rehberliğinde ve 3/ E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Ayşane Yurtdaş rehberliğinde olmak üzere “Steam ile Doğamı Keşfediyorum “adlı eTwinning projesi kapsamında   pek çok etkinlik yaptılar.

Etkinlikler sırasında doğayı tanıyıp keşfederken aynı zamanda deneylerle eğlenerek öğrendiler. Bu proje ile doğayı tanıma, koruma, sahiplenme konusunda duyarlılık geliştirdiler.

 Bu  projenin hedefi STEM temelli etkinliklerle öğrencilerin 21.  Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi,  anlamlı ve kalıcı öğrenmeyi sağlama , doğayı koruyan  ve biyoçeşitliliğin farkına varan ,bilimsel yöntemler ile sorgulayan, araştıran, analiz eden, çözümler sunan ,yaşadığı evrene ve kendi öz değerlerine saygılı nesiller yetiştirmek .

Öğrenciler  proje  süresince STEM  temelli ürünler  tasarlayıp  geliştirdiler . Bunlardan bazıları ; botanik bahçesi , su değirmeni , yağmur suyu toplama ve yararlanma aracı , hava ile çalışan araba . Ayrıca zenginleştirilmiş etkinlikler ile GERİ DÖNÜŞÜM  bilincinin  ve KÜRESEL  KALKINMA  amaçlarının  gerçekleştirilmesinin,  dünyamız için ne kadar önemli olduğu, bunların hayatımızda  nasıl yer ettiğinin farkına vardılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA