Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-06-2021 17:17

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Ankara ve Gölbaşı’na sahip çıkmaya devam ediyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, TBMM KİT Komisyon toplantısında ,PTT tarafından alınan kararla kapatılan PTT Gölbaşı Oyaca Şubesi hakkında konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Ankara ve Gölbaşı’na sahip çıkmaya devam ediyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Mevlüt Karakaya, “PTT dünyaya açıldı ama ben de şunu söyleyeyim Ankara'yı da dünyaya kapatıyor, yani bir taraftan dünyaya açılırken Ankara da dünyaya kapanıyor” diyerek alınan kararı eleştirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Üst düzey PTT ve Bakanlık temsilcilerinin olduğu KİT Denetleme Toplantısında, Oyaca,Subaşı,Topaklı , Çayırlı,Mahmatlı,Deveci ve Yeşilçam Mahalle  Muhtarlarının PTT Genel Müdürlüğüne gönderdikleri dilekçeyi hatırlatarak,  PTT Gölbaşı Oyaca Şubesinin tekrar açılmasının istedi.

Ankara’nın kendi evlatları, ikisi de hakiki Ankaralı birisi Gölbaşı diğeri Nallıhandan birisi MHP’li diğeri AK Partili Cumhur İttifakının Ankara vekilleri her ortamda Ankara’ya ve Ankaralıya sahip çıkımaya devam ediyorlar.

TBMM KİT Komisyonu Sözcüsü MHP Genel Başkan Yardımcısı  Mevlüt Karakaya ve KİT Komisyonu Üyesi AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, TBMM KİT Komisyon toplantısına katıldılar.

TBMM KİT Komisyon Toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı  Mevlüt Karakaya, Ankara milletvekillerinin Ankara’ya sahip çıkması gerektiğini söyledi.  

Karakaya “ Nevzat Bey Ankara’yla ilgili bir konuda talebi dile getirdi, maalesef Ankara... Milletvekilleri olarak hepimiz Ankara'da yaşıyoruz, milletvekilliğinden sonra çoğu da Ankara'da kalıyor, bürokratlar da aynı şekilde ama yaşadıkları şehri görmüyorlar, nitekim en son Sayın Cumhurbaşkanı bir televizyon programında da “Ankara Türkiye'nin ikinci büyük şehri.” dedi, ben bunu da hatırlatarak biraz bu hizmetler konusunda da Ankara'ya bakılmasının faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

“PTT dünyaya açıldı ama Ankara'yı da dünyaya kapatıyor” diyerek PTT tarafından alınan kararala kapatılan PTT Gölbaşı Oyaca Şubesi hakkında da konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya,

“Şimdi, elimde 7 muhtarın bir dilekçesi var, bunlar nüfus olarak da yazmışlardı herhâlde: “Gölbaşı'nın 2.500 nüfuslu yerleşim alanı olan Oyaca Mahallesine yaklaşık yirmi beş yıldan beri hizmet veren PTT şubesi on gündür kapalı. Kapanmasıyla gitmedik çalmadık kapı kalmamıştır. Kapanmasına neden olarak ilgililer tarafından ‘Zarar etmesi.’ denmiştir, zarar edecek bir durum yoktur; PTT'nin olduğu yerde kirası bile yoktur, sadece 1 görevliyle devam etmektedir. Bu sebeple diğer mahallelerden gelen kişilerle 6 bin kişiye hizmet vermektedir, biz ve aşağıdaki mahallede olan yerler ve muhtarlar olarak Oyaca PTT Şubesi’nin açılmasını istiyoruz, gereğinin yapılmasını arz ederiz.” 9/12/2020’de Oyaca mahallesi muhtarlarının PTT’ye bir müracaatları olmuş. Yani o bölgede 7 tane mahalle, burası zaten eskiden beldeydi onun etrafındaki eski köyler diyebiliriz. Bu konuda muhtarlar toplanıp geldiler -ben bölge milletvekili olarak- “PTT Genel Müdürüne gidelim.” dediler” ifadelerini kullandı.

KİT Komisyonu Üyesi AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ise şunları söyledi;

“Sayın Genel Müdürüm her ne kadar Kule AŞ olmasına rağmen kuleleri yapan tamamen sizin kuruluşunuz olduğu için bir talepte bulunmak istiyorum. İstanbul'da çok güzel bir kule yapıldı, gerçekten muhteşem bir eser oldu ülkemiz için ve İstanbul çok güzel bir yeni sembolüne kavuştu. Türkiye'nin 2’inci büyük şehri Ankara malumunuz ve bütün kuruluşlar, kurumlar da Ankara’dadır. Ankara'nın Çaltepe diye bir mevkii var, hemen Dikmen sırtlarının üst tarafında. Siz İstanbul'dan geldiğiniz için pek Ankara’yı bilmezsiniz. Biraz da İstanbul'dan gelen bürokratlar bir an evvel İstanbul'a dönmeyi istediğinden dolayı siz inşallah bu çerçevede değilsiniz diye düşünüyorum. Ankara'ya katkı vermek açısından da bunu özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu Çaltepe de aynı Çamlıca’da olduğu gibi onlarca vericinin olduğu bir yer. Burası Türkiye'nin başkenti ve bu başkente yakışan bir kulenin yapılması için planınız nedir, programınız nedir, ne zaman program alacaksınız özellikle onu merak ediyorum ve bir an evvel bu kulenin yapılması için çalışmaya başlatılmasını özellikle istiyorum”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA