Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 28-05-2021 12:13   Güncelleme : 28-05-2021 12:19

Başkan Şimşek’ten belediye çalışanlarına promosyon müjdesi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, işçilere 3 bin 300 TL promosyon desteği vereceklerini müjdeledi.

Başkan Şimşek’ten belediye çalışanlarına promosyon müjdesi

Verilecek olan promosyonun tek kuruşuna kadar çalışanların hesabına yatacağını söyleyen Başkan Şimşek “Promosyonları 872 tane personelimizin her birine 3 bin 300 TL olarak teslim edeceğiz” dedi.

Gölbaşı Belediyesi şirketi Bellas AŞ ile maaşların alındığı bankalar arasında şirket çalışanları için maaş promosyon ihalesi yapıldı.

Gerçekleştirilen açık ihaleye, Gölbaşı’nda şubesi bulunan 3 devlet bankası ve 3 özel banka katıldı. Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatı ile belediye yetkililerinin ve Bellas LTD.ŞTİ. Genel Müdürü Ali İhsan Tunç’un da yer aldığı ihale komisyonu, banka temsilcileri ile toplanarak, yeni maaş anlaşması için ihaleyi gerçekleştirdi.

Buna göre belediye şirketine bağlı çalışan 872 personele 3 bin 300 TL promosyon ödenecek. Banka, Kurban Bayramı öncesi 872 şirket personeline 3 bin 300 TL maaş promosyonu yatırılacağı açıklandı.

Belediye personellerine müjdeyi duyuran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, şöyle dedi;

"2020 yılında biliyorsunuz ki salgın ile karşı karşıya kaldık. Hem öğrencilerimiz hem vatandaşlarımız hem esnafımız kısacası herkes etkilendi. Bizde bu süreçte çalışmalarımızı devam ettirdik. Vatandaşlarımızı ve esnafımızı nasıl rahat ettirir nasıl yardımcı olabiliriz diyerek strateji geliştirdik. Bankalar ile yıllık promosyon ihaleleri yapılır. Geçmişte yapılan anlaşmaların yaklaşık 10 kat fazlasını yaptık. Hem belediyemiz kazandı hem de çalışanlarımız. Bu almış olduğumuz promosyonları 872 tane personelimizin her birine 3 bin 300 TL olarak teslim edeceğiz. İşçi kardeşlerimizin 3 bin 300 lira promosyon ödemesi Temmuz ayı itibariyle yapılacak. Bu sayede Kurban Bayramı öncesinde personelimize önemli bir destek sağlamış olacağız. Çalışanımızın vatandaşımızın yanındayız. Çalışanlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun. Allah güzel günlerde, sağlıkla harcamayı nasip etsin”

Pandemi sürecinde esnafın yanında olduklarını belirten Başkan Şimşek ““Gerekirse projelerimizden vazgeçeriz ama esnafımızdan, vatandaşımızdan asla vazgeçmeyiz’ diyerek sağladığımız 1000 TL nakdi yardımla 1 500 esnafımızın bir nebze de olsa yaralarını sardık. En düşük işçi maaşımızı verdiğimiz sözü tutarak 3 bin 325 TL yaptık, 6 aylık maaş farklarını yatırdık. Bizler sizlerle güçlü sizlerle umutluyuz. Gölbaşı Belediyesi’nde çalışan bütün çalışma arkadaşlarımızın tek tek gözlerinden alınlarından öpüyorum. Gece gündüz demeden cadde cadde sokak sokak kapı kapı vatandaşlarımızın yanında oldunuz. Biz de bunun altında olmayalım dedik. Esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yakında esnaflarımıza sürprizlerimiz var. Öğrencilerimize de sürprizimiz var onlara da çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah salgını en kısa zamanda atlatırız. Her şey daha yaşanabilir bir Gölbaşı için” açıklamasında bulundu.

Personel ile bir araya gelen Başkan Şimşek ‘e işçiler de teşekkürlerini iletti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA