Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 25-05-2021 13:03

Murat Ilıkan'dan kademeli su faturası uygulamasında değişiklik talebi

ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Mansur Yavaş'ın meclise sunduğu kademeli su faturası uygulamasında düzenlemeye gidilmesi durumunda destek vereceklerini söyledi.

Murat Ilıkan'dan kademeli su faturası uygulamasında değişiklik talebi

ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Mansur Yavaş'ın meclise sunduğu kademeli su faturası uygulamasında düzenlemeye gidilmesi durumunda destek vereceklerini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclis Toplantısı Mayıs Ayı 1.Birleşimi'nde, ABB Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Murat Ilıkan aylardır tartışılan kademeli su tarifesi uygulamasına yeşil ışık yaktı.

Murat Ilıkan, kademeli su tarifesi uygulaması üzerinden bir algı operasyonu yapıldığını belirtirken "Aklımıza yatmayan yerler var, aklımıza yatmayan yerlerle ilgili soru işaretlerimizi dile getirdik. Ertelemelerimizdeki kasıt da buydu. Bununla ilgili çözümler gelsin diye. Hiçbirinde yeni bir ifade yeni bir çözümleme gelmedi. Ama bu süreçte Büyükşehir Belediyesi veya ilgili partili arkadaşlar kampanyalar başlattılar. Ya sosyal yardım alanlara işte biz indirim yapacağız da AK Parti, MHP Grubu Meclis’te oyalıyor da ondan yapmıyor gibi mesajlaşmalar başladı. Biz de o yüzden madem öyle sosyal yardımların önüne geçiyoruz gibi bir şey yok sosyal yardımlar yapılsın buyurun bunu oylayalım dedik. Biz oyladık ve sizler ret ettiniz. Bugün onu veto ettiğiniz için tekrar buradayız." dedi.

"Farklı kademe teklifleri ile gelsinler"

Bu çıkmazın sona ermesi gerektiğini, cumaya kadar düzenleme yapılmasını isteyen Murat Ilıkan "Sayın Başkanım bu çıkmazın içinde olmamıza gerek yok. Hep birlikte burada bu konuyu müzakere edelim ama buradaki bu müzakere ortamında bunun sonu gelmeyecek. Cumaya kadar bu konuya zaman tanıyalım ASKİ’deki arkadaşlar da farklı kademe teklifleri ile gelsinler. Bunu müzakere edip doğru bir yöntemle akla mantığa yatan bir şey varsa işin içinden çıkalım." ifadelerini kullandı.

Kademeli su faturası nedir?

Meclise sunulan kademeli tarifesi uygulamasına göre 10 metreküpe kadar suyun birim fiyatında değişim yapılmazken, 10 metreküp üzeri kullanımda ise il merkezinde aylık su ve atık su birim ücreti toplam olarak;

-0-10 metreküp arası 5 TL,

-11-15 metreküp arası 7,5 TL,

-15 metreküp ve üzeri 9 TL olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA