Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 17:26   Güncelleme : 19-05-2021 18:14

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Coşkusu

Gölbaşı Belediyesince 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bayrak koşusuna katıldı.

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Coşkusu

UYUM’lu Öğrencilerden '19 Mayıs' koşusu


Gölbaşı Belediyesince 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bayrak koşusuna katıldı.
Pandemi kuralları kapsamında yine bu yılda kısıtlama eşliğinde gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları Gölbaşı’nda yapılan çeşitli etkinliklerle gerçekleşti.


Gölbaşı Sahil Parkı'nda gerçekleştirilen koşuda, öğrenciler sırayla aldıkları Türk bayrağını, bitiş çizgisinde Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'e teslim etti.
Koşu sonrası açıklamada bulunan Şimşek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bayraklı koşuya katılan öğrencilere yürekten teşekkür ettiğini söyledi.


Öğrencilerin engellerin aşılabileceğini gösterdiğini ifade eden Şimşek, Türkiye'deki bütün gençlerin 19 Mayıs'ı kutladığını belirtti. Başkan Şimşek Ne mutlu ki bize böyle bir eğitim yuvasında sizler kadar değerli gençlerimizi bir araya getirdik. Ne mutlu ki geleceğe ışıl ışıl bakmamızı sağlayan sizler varsınız. 19 Mayıs ruhuyla sahip çıktığımız istiklalimiz, istikbalimiz demokrasimiz ve cumhuriyetimiz siz gençlerimizin omuzlarında daha da yükselecek; ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine sizler sayesinde çıkacak. Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.


Gölbaşı Belediyesi Mutlu Yaşam Uygulama Merkezi Koordinatörü Safiye Şimşek "Çocuklarımızın algısı muhteşem. Çocuklarımızın engellerini aştığına kesinlikle inanıyoruz" dedi. Engelli öğrenci Dilek Demirci ise "Bize bu ortamı sağladıkları için başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi çok gururlandırdı, çok mutlu etti. Kendimizi değerli görmemizi sağladı." diye konuştu.

 

Gölbaşı Belediyesi’nden " Vosvos"lu 19 Mayıs kutlaması


Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Volkswagen Dayanışma Derneğince (Volksder) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 102 vosvosla konvoy oluşturuldu.


Gölbaşı Sahil Parkında bir araya gelen Volksder üyeleri, buradan başlattıkları vosvos konvoyuyla ilçe genelinde tur attı. Atatürk sahil parkında ki etkinliğe Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek eşi Yeşim Şimşek ve kızı ile birlikte katıldı. Burada bir açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Daha çok kişinin katılımı ile 19 Mayıs kutlaması yapmak isterdik ama bir pandemi döneminde geçiyoruz. Tüm etkinliklerimizi bu çerçevede düzenliyoruz. Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği ile birlikte 19 Mayıs coşkusunu tüm Gölbaşı’nda yaşatmak istedik. Vatandaşlardan da birçok destek aldık. Tüm vatandaşlarımızın 19 Mayısı kutlu olsun” dedi. 


Volksder Başkanı Fikret Gültekin, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102'nci yıl dönümünde 102 araçla konvoy oluşturduklarını söyledi. Davetlerinden dolayı Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı Kaymakamlığına teşekkür eden Gültekin, sosyal etkinliklerde bulunmanın mutluluk verici olduğunu belirtti. Araçlarını Türk bayraklarıyla süsleyen dernek üyelerinin şarkılar ve marşlar eşliğinde yaptıkları şehir turuna vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Gölbaşı’nda “19 Mayıs Korteji”

Gölbaşı Kaymakamlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında kortej düzenledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Gölbaşı Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu Motorize Ekipleri, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı araçlarından oluşan kortej, marşlar ve türküler eşliğinde caddeleri dolaşarak vatandaşlara 19 Mayıs coşkusunu yaşattı.
“Coşkumuz hiçbir zaman azalmayacak”


Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan kortej öncesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı kutlayarak; “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu Motorize Ekipleri bütün ilçeyi dolaşarak bir selamlama gösterisi yapacaklar. Pandemi dolayısıyla etkinliklerimiz mevcut tedbirler kapsamında yürüyor. Ama bu coşkumuzu hiçbir zaman azaltmayacak, bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Daha güzel ve coşkuyu yaşayabileceğimiz günlerde ve sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle” dedi. 
Konuşmanın ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü araçları ile İlçe Vefa Sosyal Destek Grubu motorize ekipleri Gölbaşı Kaymakamlığı’ndan siren ve marşlar eşliğinde Gölbaşı sokaklarını renklendirdi.


Gölbaşı caddelerinde gezen korteje vatandaşlarda camlardan ve balkonlardan bayrak sallayarak destek olurken, bazı vatandaşlarda araçlarında korna çalarak korteje katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA