Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2021 18:19   Güncelleme : 18-05-2021 12:13

Gölbaşı Belediye Meclisi’nden ortak bildiri

Gölbaşı Belediye Meclisi, ortak bildiriyle İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırıları ile ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin “soykırım” ifadesine tepki gösterildi.

Gölbaşı Belediye Meclisi’nden ortak bildiri

Gölbaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda Mayıs ayı birinci oturumunda konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırılarından ciğerlerinin yandığını söyledi.

Çocukların, kadınların dünyanın gözü önünde vurulduğunu vurgulayan Şimşek , "Filistin’deki kardeşlerimizin İsrail’in bu zulmünden biran önce kurtulmasını cenabı Allahtan diliyorum" dedi.  

" İsrail, Filistin topraklarında olayların bu raddeye ulaşmasının baş sorumlusudur"

AK Parti, MHP,CHP ve İyi Partili meclis üyelerinin ortak bildirisinde ise şu ifadelere yer verildi:

" Dünya Coğrafyasında üç yer var ki, halen yaşanmakta ve yaşatılmakta olan üç semavi dinin bir arada huzur içinde ifa edildiği yerlerdir. Caminin, Kilise’nin ve Sinagog ’un yan yana bulunduğu bu yerler İstanbul, İskenderun ve Kudüs’tür. Maalesef bu yerlerden Kudüs bu günlerde hüzünlüdür. Bu hüznün sorumlusu mukaddes Ramazan ayında doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistin halkını topraklarından sürmeye çalışan ve Mescid-İ Aksa'da ibadet etmek isteyen Filistinlilere müdahalede bulunan İsrail’dir. İsrail, Filistin topraklarında olayların bu raddeye ulaşmasının baş sorumlusudur.

İsrail’in Gazze şeridinde başlattığı ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan hava saldırılarını şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. İsrail devletinin uyguladığı bu baskı ve zulme meşru müdafaa hakkı kisvesi ile kılıf arayanları, İsrail’in uyguladığı devlet terörünü görmezden gelenleri, Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramı karşısında susanları ve Filistinlilere ölüm kusan İsrail devletini kınıyoruz"

" ‘Sözde Ermeni Soykırımı vardır’  sözü bizim için yok hükmündedir"

Gölbaşı Belediye Meclis Grupları ayrıca ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin “soykırım” ifadesini kullanmasını da kınayarak şu ifadeler kullanıldı;

" Orta Asya’dan kalkıp Viyana kapılarına kadar giden Türkler tarihin hiç bir döneminde hükmettiği topraklarda, hiç bir millete, topluluğa, inanç grubuna baskı yapmamış, asimilasyon uygulamamıştır. 1915’li yıllarda Rusların doğudan Anadolu topraklarına girmesinin ardından batılı emperyalist devletler tarafından silahlandırılarak masum Anadolu insanına işkence yapan ve vahşice katleden Ermeni Çetelerinin işledikleri suçu görmezden gelmek gaflettir. Bütün yazılı tarihi kaynaklarda Ermeni katliamı yapıldığına dair bir kayıt yok iken, Ermeni Diasporasının etkisinde kalarak tarihe ve tüm dünyaya yalan söylemek ikiyüzlü siyasetin çirkin yüzünü oluşturmaktadır. Kendi tarihlerindeki utançlarla yüzleşemeyen, halen tüm dünyada barış, kardeşlik, demokrasi ve insan hakları diyerek devletleri parçalayan, milletleri bölen ve ‘’sözde ermeni soykırımı yapılmış’’ tezine onay veren devletleri, uluslararası kuruluşları kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’nın Gölbaşı İlçesi Belediye Meclisi olarak başta Amerika Birleşik Devletleri ve onun işbirlikçilerine diyoruz ki ‘’Sözde Ermeni Soykırımı vardır’’ sözü bizim için yok hükmündedir. Beyinlerini kiraya verenlerin Türkiye Cumhuriyetine ve Türk milletine söyleyecek sözleri yoktur"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA