Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-05-2021 18:56

ULUPAMİR GAZİLERİ UNUTULMADI

Van’ın Erciş ilçesi Ulupamir Mahallesinde ikamet eden gaziler Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından ödüllendirildi.

ULUPAMİR GAZİLERİ UNUTULMADI

Van’ın Erciş ilçesi Ulupamir Mahallesinde ikamet eden gaziler Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından ödüllendirildi.

Güvenlik Korucusu olarak görev yaptığı bölgede 2017 yılında teröristlerle çatışmada yaralanan gazi Tünay Ergin, Tohtahoca Arısoy ve Şermehmet Ercan uzun bir tedavi süreci sonrası sağlıklarına kavuştu. Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen ödül törenine, Ulupamir Mahalle Muhtarı Eyüphan Vatansever, Güvenlik Korucu Başı Esadullah Alp, Ulupamir Dernek temsilci Başkanı Burhanettin Yıldırım, yönetim kurulundan Abdulvahap Yaman ve Şenol Fırat, Genç Keneş Platformu Yönetim Kurulu Ferhat Güçlü, Hakan Vatan katıldı.

GAZİLERİMİZ GURUR KAYNAĞIMIZDIR

Kırgız Türkleri Derneği temsilci Başkanı Burhanettin Yıldırım konuşmasında,

“Bu gün Ramazan Bayramı öncelikle tüm İslam aleminin Bayramını tebrik ederiz. Böyle mübarek günde gazilerimizle beraber olmanın gururunu yaşıyoruz. Gazilerimize ne kadar ödül versek de azdır. Güvenlik korucusu olarak çok başarılı hizmetleri oldu. Bu hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz” diyerek duygularını ifade etti.

ŞEHİTLERİMİZİ BİR KEZ DAHA ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Ulupamir Mahalle Muhtarı Eyüphan Vatansever ise “Öncelikle bu güzel bayram zamanında gazilerimizi hatırladıklarından dolayı Ulupamir sakinleri adına Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğine, Genç Keneş Platformuna çok teşekkür ederiz. Gazilerimizin yaptığı hizmetler hiçbir zaman unutulmazdır. 40 yıla yakındır Türkiye’de yaşıyoruz. Bu topraklarda birçok şehitlerimiz oldu bir kez daha şükranla ve minnetle anıyoruz. Rabbim birliğimizi her daim kılsın” dedi.

 HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

Kırgız Türkleri Derneği Ankara Temsilci Başkanı Bünyamin Toker, “Değerli büyüğümüz, Gazimiz Sayın Şermehmet Ercan’a yaptığı üstün hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Bu gün aksakallarımızla beraber ziyaret ederek, hem bayramlaşma hem de derneğimiz tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etmenin onurunu yaşıyoruz. Bir kez daha şehitlerimiz ve gazilerimize şükranlarımızı sunarız” diyerek duygularını ifade etti.

Program, Kırgız Milli Kıyafeti Çapan, kalpak giydirilmesi ve teşekkür plaketi verildikten sonra, hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA