Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 13-05-2021 00:56

TOKİ Başkanı Yalgın'dan Ramazan bayramı mesajı

Gölbaşı Park Eymir Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yalgın, Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TOKİ Başkanı Yalgın'dan Ramazan bayramı mesajı

Gölbaşı Park Eymir Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yalgın, Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yalgın, mesajında şu ifadelere yer verdi;

İslam inancına göre varlığına ve birliğine iman ettiğimiz Allah (cc), insanların kulluk görevini yerine getirmeleri için 5 şart emretmiştir. İslam’ın 5 şartı olarak bilinen bu farzlardan bir tanesi de yine İslam inancına göre Ramazan ayında ifası emredilen Oruç ibadetidir. 

Oruç; “bir şeyden uzak durmak, bir şeye karşı kendini tutmak” anlamına gelen Arapça savmın (sıyâm) kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Ebû Hüreyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur. Aziz ve celîl olan Allah "İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükâfatını da ben vereceğim"

İşte böylesine kıymetli bir ibadet Kuran-ı Kerimin yeryüzüne indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen Ramazan ayı içerisinde ifa edilmektedir. Yine bu ayın içerisinde Kuran-ı Kerimin yeryüzüne indirildiği Kadir Gecesi olduğu bildirilerek inananların günahlarının af edileceği bildirilmiştir.

Oruç aynı zamanda insan nefsinin terbiye edildiği, paylaşmanın ve yardımlaşmanın en yoğun yaşandığı bir ibadet olması nedeni ile hem bireysel ve hem toplumsal boyutları ile ne kadar önemli olduğu görülmektedir.

Hz. Peygamber(sav) buyurmuşlardır ki: Recep Allah’ın ayıdır, Şaban benim ayım, Ramazan ümmetimin ayıdır.Oruç; İnsana iradesine sahip çıkmayı ve sabrı öğretir. Allah ile iletişimi güçlendirirken iç huzuru sağlar. İnsana nefsini terbiye ederken sabrı öğretir. İnsana merhamet duygusunu verirken yardımlaşma kültürünü zenginleştirir. Sonuç olarak insanı kötülüklerden ve günahlardan uzak tutar.

Tüm kitabi dinlerde insanı yaşatmanın emredildiği dünyamızda tüm insanlık için bir tehdit olarak ortaya çıkan ve halen tam bir teşhis konarak çözüme kavuşturulamayan COVİD-19 hastalığı ile mücadele devam etmektedir. Hastalığın ortaya çıktığı günden bu güne kadar geçen süre içerisinde site sakinlerimizden de hayatını kaybedenler olmuştur. Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Bu hastalığa yakalananlara acil şifalar dilerim. Halen devam etmekte olan bu tehditle mücadele kapsamında bu güne kadar Park Eymir Toplu Konut sakinleri olarak alınması gereken önlemler ve yapılması gereken görevler en üst seviyede ifa edilmiştir. Bu aşamada sürekli ve eksiksiz olarak sitelerinde gerekli önlemleri alan değerli site yöneticilerimize ve hizmetleri aksatmadan yerine getiren site görevlisi kardeşlerimize teşekkür ederim.

Yine hem hastalıkla mücadele kapsamında hem de ihtiyaç sahiplerine yardım konusunda Park Eymir Toplu Yapı Yönetimi ile koordine ederek ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında yer alan hayırsever tüm sakinlerimize ve yine birçok konuda olduğu gibi yaptığı katkılar ile yanımızda olduğunu gösteren Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Ramazan ŞİMŞEK’e minnet ve şükranlarımızı sunarım. Bu hastalığı yenebilmemizin temel davranışı olan maske, mesafe ve temizlik konularında siz değerli site sakinlerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da riayet edeceğinize itimadım tamdır.

 

İşte böyle zor bir dönemde kıymetli bir ayı daha geride bırakıyoruz. Allah tuttuğumuz tüm oruçları ve yaptığımız tüm ibadetleri kabul etsin. Park Eymir Toplu Konut sakinlerinin Ramazan Bayramını kutlar, sağlık ve huzur içerisinde yeni ramazanlara kavuşmamızı Allah’tan niyaz ederim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
186. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA