Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:32

Osman Karaaslan “ Darbelerden rahatsız oldunuz mu?”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Osman Karaaslan “ Darbelerden rahatsız oldunuz mu?”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Mecliste gündem dışı söz olan AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Ökmen ve Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek’in eleştirilerine yanıt verdi.

Karaaslan “ Grubumuz adına söz alan Fatih Yaşlıoğlu’nun sözlerine Özgür Bey dedi ki ‘ biz rahatsız olduk’ dedi.  Fatih bey  ‘Bir gece yarsı bu millete yine bir kesim amiralin kafa tutma bildirisinden’ bahsetti. Özgür bey bundan rahatsız olmuş. Ben şimdi soruyorum kendisine, 15 Temmuz 2016 tarihinde bu milletin birliğine ve beraberliğine kafa tutan, darbe yapmaya çalışan hainlerin yaptığı hareketten rahatsız olmuştunuz mu? 1982 öncesinde bu milleti ikiye bölen darbelerden rahatsız mı olmuştunuz?  Darbelere çanak tutan anlayıştan rahatsız mı olmuştunuz?  Neden rahatsızsınız. 103 tane kendini bilmez amiral çıkıyor. Bu milletin iradesine ve seçmiş olduğu cumhurbaşkanına kafa tutuyor.  Bundan mı rahatsız oldunuz diye soru sormak istiyorum. Veya dün gece atanmış olan İtalya başbakanın söylemi mi sizi rahatsız etti. Biz AK Parti gurubu olarak Çin Büyükelçiliği'nin ABB ‘ye yönelik tehditvari paylaşımın ardından ABB’nin yanında olduğumuz açıkça belirttik. Bu devlete asla dış güçler yön çizemez tahin yapamaz” 

CHP’li Ercan Şimşek’in hükümetin sağlık sistemini eleştirmesine de tepki gösteren Karaaslan,

“Ben şimdi Ercan Beye diyorum eleştirdiğiniz konu sağlık konusu, 1990 ve o tarihlerde dış kapı SSK koridorlarında insanlarımız ölüyordu. O zaman neden bu eleştirileri yapmadın. Şimdi sizin eleştirdiğiniz Bilkent Şehir Hastanesi mi?  Mersin Devlet Hastanesi mi?  veya Gölbaşı Devlet Hastanesi mi?”

Karaaslan’ın bu sözlerine CHP sıralarında tepki geldi.

Ercan Şimşek, Karaaslan’a olayı çarpıttığını ve şov yaptığını söylerken Karaaslan ise “Ölüm üzerinden siyaset yapamazsınız. Bu salgın sürecini kimse istemezdi. Recep Tayyip Erdoğan mı istedi bu süreci?” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA