Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:25   Güncelleme : 10-04-2021 13:26

Ercan Şimşek “Halkımızı rahat ettirelim”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Ercan Şimşek “Halkımızı rahat ettirelim”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

2020 faaliyet raporu görüşmelerinde en önemli gündemin pandemi olduğunu söyleyen CHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, önümüzde ki yılların daha kötü olacağını belirterek;

“Biz eğer Gölbaşı halkının seçtiği insanlar olarak, Gölbaşı’na hizmet edeceksek pandemi olayı ele almamız gerekiyor. Önümüze ışık tutmak için söylüyorum sürü bağışıklığına gidiyoruz. Aslında birçok insan bunun farkında değil. Genel siyasetin almış olduğu kararlar bize gösteriyor ki; ölen ölsün kalan sağlar bizimdir şeklinde düşünüyorum”  dedi.

Belediyelerin ekonomik durumların hükümetten iyi olduğunu vurgulayan Ercan Şimşek  “Önümüze ki süreçte proje ve yatırımlarımızı planlarken, ekonomiyi yönetirken, benim beklediğim Gölbaşı’nda esnaf ve hane halkı zor durumda. Belediyelerin ekonomik durumu hükümetten iyi durumda. Hükümetinin ne yazık ki uyguladığı ekonomik politikalar sebebiyle  hepimiz için aşikar olan durum kasa boşalmış durumda. Bizim belediyemiz bence ekonomik programını gerekirse mega yatırımları muhalefet meclis üyesi olarak eleştirileceğimi bilerek bunların durdurulması, büyük bir oranda ekonomik olarak halkın bu sorunları yaşamasını engelleyecek şekilde yönlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Önümüzde ki 1 yıl içinde bu olayın kapanmayacağı aşikar ve bu felaket başımıza geldi. Kendi içimizde kaybettiğimiz yakınlarımız var” 

Gölbaşı belediyesinin pandemi sürecinde vatandaş ve esnafa destek vermesi gerektiğini söyleyen CHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, “Yatırımlar 1 yıl sonra da devam eder. Burada ibrenin imkanın halkın, esnafın hane halkının, işsiz olan bir sürü insan var. Bunlara yönelik politika yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hepimizin bu konuda belediyeye gerekli desteğin vermesi ve yanında bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Türkiye için yapabileceğimiz bir şey yok. Bu anlayış değişikliğini önümüzdeki yıl belediyenin performansı olarak bekliyorum ve önümüzde ki yıl faaliyet raporu görüşülürken, biz; Türkiye’nin diğer ilçelerinden daha farklı olarak halkımızı ne kadar bu pandemiye karşı muhafaza ettik, ne kadar kolay atlattırdık bunları konuşmamız gerekiyor. Popilist yatırımlar yapacağız diye uğraşmazsak halkımızı rahat ettirebiliriz diye düşünüyorum”

BAŞKAN ŞİMŞEK’TE DESTEK VERDİ

Faaliyet raporu dışında söz alarak pandemi sürecine değinen CHP Meclis üyesi Ercan Şimşek’e, Başkan Ramazan Şimşek’ten de destekleyici yanıt geldi.

2020 yılında pandemi nedeniyle kapanan esnafa destek olduklarını söyleyerek, meclise bu konuda önerge vermelerini isteyerek, “Önerge hazırlayın. Ben varım. 2 tane proje yapmayalım ne olacak ki? Karar alalım yapılacak projeyi Gölbaşı halkına harcayalım. 2 projeden vazgeçer vatandaşımızın yanında oluruz.” Dedi.

KONUŞMANIN TAMAMI VİDEODA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA