Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-04-2021 13:02   Güncelleme : 10-04-2021 15:20

Saniye Çiftçi ERTÜRK, “Kadınların yaşamaya ihtiyaçları var”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Saniye Çiftçi ERTÜRK,  “Kadınların yaşamaya ihtiyaçları var”

Gölbaşı’nda gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaların yer aldığı “Gölbaşı Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu’ Gölbaşı Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Gündem dışı söz alan İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Saniye Çiftçi ERTÜRK, geçtiğimiz günlerde vefat eden Osman Tan ve Filiz Çakmak için başsağlığı dileklerinde bulundu.

Daha sonra özel gün ve haftaları kutlayan Saniye Çiftçi ERTÜRK, faaliyet raporu ile ilgilide Başkan Şimşek’ bir takım sorular yöneltti.

İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Saniye Çiftçi ERTÜRK,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili neden konuşmadığını açıkladı.

Ülkede artık kadınların kutlanacak bir günü kalmadığını ifade eden Saniye Çiftçi ERTÜRK, “ Her gün kadın şiddetinin arttığı bir ülkede yaşıyoruz.  Katledilen kadınların haberlerini dinliyoruz.  Kadınlarımızın dünya kadınlar günü güzellemelerine ihtiyacı yok.  Kadınların erkeklerle eşit olmaya ihtiyaçları var.  En başta da, en doğal hakları olan yaşamaya ihtiyaçları var” dedi.

Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinde çekilmesini de eleştiren İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Saniye Çiftçi ERTÜRK, “ Bu sözleşmenin hangi maddesi kimi neden rahatsız ediyor. Bilemiyoruz.  Bu kadına karşı şiddetin artmasına ve güçsüzleştirmesinden başkan bir şey değildir” diye konuştu.

KONUŞMANIN TAMAMI VİDEODA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA