Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-04-2021 13:12

İyi Parti lideri Meral Akşener’den Lütfü Yılmaz’a ziyaret

Gölbaşı’nın tanınan ismi iş insanı Lütfü Yılmaz İYİ Parti’ye katıldı.

İyi Parti lideri Meral Akşener’den Lütfü Yılmaz’a ziyaret

Geçtiğimiz aylarda Gölbaşı Belediye Spor’dan ve daha sonrasında AK Parti’den istifa eden Lütfü Yılmaz İYİ Parti’ye katıldı.

Yılmaz’a parti rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Merkezinde taktı.

Bugünde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ve İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk, İyi Parti’ye katılan Lütfü Yılmaz’ı ofisinde ziyaret ettiler.

Ziyarette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yılmaz’ın İyi Parti’ye katılış süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

Akşener “ Türkiye genelinde yaptığımız esnaf gezilerinden birini Gölbaşı’nda da yaptık.  Ben bu binanın altından geçerken, bana seslendi genç hanımlar ‘yukarı çıkar mısınız’ diye, bende olur dedim birden ve buraya geldim. Büyük bir aile işletmesiymiş burası, gelinler, ablalar burada bir çay içtik sohbet ettik. Lütfü kardeşim Türkiye’nin psikolojik gerginliğinin azaltılması lazım geldiğini, kendisinin bulunduğu pozisyonu anlattı. Çok hoş sohbet ettik ve çıktık. Ondan sonra görevinden alındı, burada pek çok gerilimler oldu. Niye? Ben geldim burada çay içtim diye. Türkiye’nin geldiği noktayı gösteren çok feci bir örnek bu. Ak Parti’nin veya Sayın Erdoğan’ın aleyhinde konuşmadık, MHP’nin ya da Sayın Bahçeli’nin aleyhinde konuşmadık. Hiçbir şey konuşmadık bu çatının altında. Hayırlı işler, ekonomiyi konuşmak lazım, açın, açığın yanında olmak lazım diye konuştuk sahaya yönelik bilgiler aldık, kamuya açık bir konuşma. Arkasından gelişmeler oldu” dedi.

Ardından Lütfü Yılmaz’ı aradığını ve Genel merkeze davet ettiğini söyleyen Akşener “ Genel Merkezimize geldiler. Kendi rozetimi hanım kızımıza ve başkanıma da rozeti taktım. Dün ben, beni misafir eden bir kardeşimin işletmesine gelmiştim. Bugün ise bir mensubumuzun işletmesine geldim çay içmeye, ama Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları gösteren çok özel bir örnek oldu” ifadelerini kullandı.

İyi Parti lideri Meral Akşener son olarak Lütfü Yılmaz’ın İyi Partiye geçmesine sebep olanlardan da Allah razı olsun diyerek söylerini noktaladı.

Lütfü Yılmaz ise İyi Parti’ye katılış süreci ile ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yılmaz  “  Ziyaret sonrasında istifam istendi.  Bende hiç düşünmeden istifa ettim.  Sonrasından Gölbaşılı hemşerilerimiz beni ziyaret edip destek oldular.  Spor Kulübünde başarılı hizmetler yapmış olmama rağmen belediyeden bir teşekkür dahi almadım.  Gölbaşı’nda binlerce insan destek olmaya buraya gelirken kendi partimden hiç kimse gelmedi.  Sonrasında bende bir karar verdim İyi Parti ailesinin içine katıldım” dedi.

İyi Parti Genel Merkezinde çok sıcak karşılandığını vurgulayan Lütfü Yılmaz “ Sayın Genel Başkanımız ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın bizi çok iyi karşıladılar. Bizde İyi Parti’ye geçtik. Şimdi onun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA