Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-03-2021 15:46   Güncelleme : 16-03-2021 15:58

Selim Akceylan'dan önemli açıklamalar

AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda ile bir araya geldi.

Selim Akceylan'dan önemli açıklamalar

AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda ile bir araya geldi.

İlçe teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar ile hükümet tarafından Gölbaşı’na yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Akceylan, Gölbaşı’nda yapılması planlanan bin konutluk TOKİ projesi, Millet Bahçesi ve yeni Sanayi Bölgesi gibi konular hakkında da önemli bilgiler verdi.

“Tecrübeli ve genç karışımı bir ekip kurduk”

18 Ekim 2020 yılında yapılan ilçe kongresi ve yeni yönetimi ile ilgili konuşmasına başlayan AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ,“Kongre dönemimiz 2020 başlarında planlanmıştı. Mart ayında Pandeminin başlamasıyla birlikte kongrelerimiz ertelendi. 18 Ekimde kongremizi yaptık. Kongrede daha önceki dönemden yarısından fazla bir değişiklik yaptık. Partimizi Gölbaşı’nda kuran büyüten 3 kurucu üyemiz abimizle beraberiz.  Bununla birlikte tüm dönemlerden arkadaşlarımız şuan ki yönetimimizde var.  Genel anlamda hizmet etmek için samimiyetini ortaya koyabileceğini düşündüğümüz ve o sebeple oluşturduğumuz bir yönetimimiz var.  Tecrübe ile genç arkadaşların dinamizmi birleşince güzel işler ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Kongrelerimizi de yaptık” 

“Pandemi bize pranga vurdu”

“Bu kongrelerden sonra bir hareketlenme oldu ama burada bize prangayı Pandemi vurdu. Pandemi dolayısıyla yapmak istediklerimizi sahada hep birlikte yapamasak ta bireysel olarak sürekli sahadaydık. Allah şükürler olsun ki sıkıntısı derdi tasası olan vatandaşlarımız yine bize geldi. Bizde elimizden geldiğince bize gelen tüm vatandaşlarımıza yardım yaptık. Birçok vatandaşımızı da Kaymakamlığımıza yönlendirdik.  Allah razı olsun Pandemi süresince Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Derneği olağan üstü bir başarıya imza attılar. Binlerce vatandaşa gıda ve ekonomik yardım yapıldı.  Devletimizin burada ki en büyük hassasiyeti gerçekten mağdur olan vatandaşlara yardım yapılmasıydı.  Ben inanıyorum ki bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız sahipsiz kalmadı devletimiz sayesinde”

“Esnafın sıkıntılarına derman olmaya çalıştık”

Pandemi döneminde en çok etkilenen meslek kollarında olan esnafın her zaman yanlarında olmaya çalıştıkları altını çizen AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan “ Pandemi süresince esnafımız sıkıntılar yaşadı. Bizim yönetimimizde de esnaf arkadaşlarımız var.  Pandeminin getirdiği anlık problemler oldu. Bunların tamamını biz takip ettik.  An geliyor ki hastası var ve bilgi almak istiyor bununla da biz ilgilendik.  Her ne kadar teşkilat olarak kolektif olarak olmasa da bireysel olarak ben tüm arkadaşlarım sahadaydı.  Bununla birlikte ilçemizle ilgili tüm konuları yakından takip ettik. Biz sadece parti çalışmaları yürüten bir teşkilat değiliz.  Gölbaşı insanımızı ilgilendiren tüm konularda ya bir söyleyeceğiz ya da bir yapacağımız vardır. Kimi zaman hükümetimizin yapacağı bir yatırım ya da bir bakanlığımızın alacağı bir karara müdahale olur kaldı ki Gölbaşı Belediyemiz ve Ramazan Başkanla sürekli istişare halindeyiz ve elimizden gelen tüm desteği de sunuyoruz”

“Gölbaşı’na hükümet yatırımları tavan yaptı”

Son dönede gölbaşına yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Akceylan, “Gölbaşı’nda son yıllarda hükümet yatırımları tavan yaptı. Başkentte birçok ilçenin alamadığı yatırımları biz alıyoruz.  Çünkü gölbaşı tabiatı, doğası ve dokunulmamış coğrafyasıyla Ankara’nın incisidir.  Mogan Gölü temizliği birinci etap çalışması Fatih Duruay Başkanımız döneminde yapılmıştı. 2. Etabı da Ramazan Başkanımız döneminde başladı. Yazın artık o çirkin kokular ve gaz patlamaları yok denecek kadar az. Mogan’a gerçekten can verdik.  Sonrasında Mogan Gölü çevresine yapılan rekreasyon ve yürüyüş yolu olanı ki bunun etap, etap devamı gelecek ilk etabını yaptık. Birkaç yeri hariç tüm çevresini dönecek.  Eymir gölüne kadar yürüyüş ve bisiklet yolu devam edecek. Eymir ve Mogan gölü arasında Millet Bahçesi projemiz var.  Projenin yapılmasının bu kadar gecikmesinin nedeni Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın planlanmayan olağan üstü durumları oluştu. Elazığ depremi ve Giresun’da ki sel felaketi ve İzmir depremi Gölbaşı’nda ki Millet Bahçesi ve TOKİ Projesinin uzamasına sebep oldu. Bunu da anlayışla karşılıyoruz. Beklentimiz birkaç ay içerisinde Millet Bahçesinin ihaleye çıkmasıdır.  Bakanımızla yaptığımız görüşmede geçtiğimiz Ağustos ayında ihaleye çıkacaktı. Ama Pandemi süreci gibi nedenlerden dolayı sürecin uzamasına sebep oldu”

“Bin konutluk TOKİ projesi”

“TOKİ projesi uzun süredir takip ettiğimiz bir durum. En son İl Başkanlığımızda Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşmede bin tane konutun sözünü aldık.  2. Yüz binlik konut projesine koyduk. hatta konut tipi dahi hazır sadece ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Allah nasip ederse ihalede bu yıl çıkar diye düşünüyoruz.  Bu bir ihtiyaç neden ihtiyaç Gölbaşı’nda sıkıştık. Daire fiyatları çok arttı. Burada kalanlar buradan Sincan ve Etimesgut’a gidiyor.  TOKİ yapıldığında sadece alt gelir grubu ait olacak. Başvurular ve kurasını Gölbaşı Belediyemiz takip edecek”

“Devlet hastanesi ve Konya Yolu tamamlandı”

“Biliyorsunuz hastanemiz tamamlandı. Hafta sonu ordaydım. Gerçekten bir yüz akı ve gurur abidesi. Geçmişte AK Parti öncesinde koça şehirlerin bu denli bir hastanesi yoktu. Asma bugün Gölbaşı ilçesinde hem teknolojisi hem fiziksel alanıyla gerçekten mükemmel bizimde yüreğimizi kabartıyor.  Birde yakın zamanda açılışını yaptığımız Konya Yolu Alt Geçidi. Kimi zaman esnafımız mağdur oldu bizlere kızdı proje planlanan süreden 9 ay sonra tamamlanabildi.  Bunlar tabi biraz mağduriyet yarattı ama elhamdülillah bizim iktidarlığımız zamanında başlayan hiçbir proje yarım kalmamıştır.  Muhteşem bir eseri hep birlikte ortaya koyduk.  Yan yollara bir kat daha asfalt gelecek ve ardından belediyemiz çevre düzenlemesini en kısa zamanda tamamlayacaktır” 

“Kent Meydanı projesi otopark sorununu azaltacaktır”

“Gölbaşı’nda ki otopark sorunu da Kent Meydanı projemiz var. Allah nasip ederse belediyemiz ona başlarsa orada ciddi anlamda bir otopark sorunu çözülür.  Gölbaşı’nda en büyük sıkıntılarından biri haline geldi otoparktır.  Bunu da Kent Meydanı ile biraz rahatlatırız. Sonrasında ise farklı alternatifler oluşturulmalıdır”

Gölbaşı Sanayisinin alanı yetersiz

Gölbaşı Sanayisinin Millet Bahçesi projesi içerisinde kaldığını ifade eden Akceylan, yeni sanayi sitesinin Oğulbey’e taşınmasıyla ilgili de girişimlerin devam ettiğini ifade ederek,

“Sanayi ile alakalı olarak şunları söyleyebilirim Millet Bahçesinin oraya yapılacak olması ve mevcut sanayi alanının fiziksel ortamının uygun olmamasından dolayı ne sanayimiz gelişiyor nede sanayi esnafımız gelişebiliyor.  Sanayi esnafımızın tabelasını bile değiştirebileceği bir fiziksel ortamı yok.  Bundan 30 yıl önce ne ise sanayi şuanda da aynı yani iyiye giden bir şey yok.  Çok iyi ustalarımız var. Fiziksel ortam ve müşteri potansiyeli yüksele bilse çok iyi işler çıkartabilecek arkadaşlar var.  Bunla alakalı süreci yakından takip ediyoruz. Oğulbey’de ki arazı ile ilgili geçtiğimiz hafta Kooperatif Başkanımız Mehmet Aktay ile yakın istişare halindeyiz. Ben taşınmasını istiyorum. Hem esnafımız için hem de Gölbaşımız için hem çevre ilçelere hem de Gölbaşı’na hitap edecek bir sanayi bölgesi oluşturmamız lazım”

“Tarım alanında yapılan çalışmalar”

Dikilitaş Göleti’nin sulu tarımda kullanılması için Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde görüşmeleri olduğunu ifade eden Akceylan , “Dikilitaş Gölet’inin sulu tarıma kazandırılmalıdır. O bölge zaten ova ilan edilmiş bir bölgedir.  Bu benim halimdir.  İlçe yönetimimizin Tarım Bakanlığı ile yaptığı görüşmede Tarım Bakanımızın ‘Ankara bir tarım alanı’ dediğini biliyorum biz her zaman Ankara’yı sanayi bölgesi olarak biliyoruz.  Ama Ankara’nın görülmeyen ve konuşulmayan tarafı Ankara aynı zamanda bir tarım bölgesidir.  Bu noktada Tarım Bakımımızın güzel bir desteği oldu. DSİ ve sulama projelerine öncelik verilecek. İnşallah Gölet’imizi sulu tarıma kazandırılması için bakanımız çalışmaları başlattı. Bizde İlçe Tarım Müdürümüz ve ilgili arkadaşlarla birlikte konuyu takip edeceğiz.  Derelerimizin ıslahı ile ilgilide çalışmalarımız devam ediyor”

“Büyükşehir Belediyesi Çalışmıyor Algı Yapıyor”

Ankara büyükşehir belediyesinin Ankara geneli ve Gölbaşı’nda yaptığı çalışmalarda değinen  AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, “Büyükşehir belediyesi noktasında geçtiğimiz yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirleri Cumhuriyet Halk Partisi kazandı.  Kazanırken de sadece CHP’nin oyları ile kazanılmadı. Tabi ki seçmene sonsuz saygımız var.  Ankara acısında konuyu ele alacak olursak Ankara AK Parti belediyeleri döneminde çok farklı bir noktaya geldi.  Özellikle Melih Gökçek Başkanımız döneminde Ankara trafiğiyle şehirleşmesi ile rekorlar şehri oldu. 2019’da CHP zihniyeti, ben burada özellikle CHP diyorum.  Bizlere kimi zaman Mahsur Yavaş ülkücü kökenli, milliyetçi gibi söylemlerde bulunuyorlar, ben bunları ret ediyorum ben öyle olduğuna da inanmıyorum.  Öyle olsa CHP kadroları arasında yer almazdı.  Kaldı ki CHP’ni biz neyle hatırlıyoruz. Çöp, çamur, çukur. Ankara’da o günden bugüne neler yapıldı. Bir proje üretildi mi?  Ben görmedim. Gölbaşı’nı ele alalım bir Gaffar Okan Caddesini yaptılar.  Aylarca çukalardan geldik geçtik.  Şuarada 300 metre yoldan bahsediyoruz.  İlçe merkezinde ki caddelerin tamamında asfaltlar kötüleşti. Çukurlar oluşmaya başladı.  Siz şuana kadar büyükşehir aracının gelip bir metre asfalt attığını gördünüz mü göremezsiniz.  Ben Ankara adına kaybedilmiş bir beş yıl diye düşünüyorum.  AK Partili Meclis Üyeleri çalışmamıza engelliyor algısıyla gitmeye çalışıyorlar. Abartmıyorum arkadaşlar yüzlerce önergesi geldi. Bunun yüzde 97’sine evet demişizdir. Bir kaç tane konuya ret vermişiz sürekli bunu konuşuyorlar.  Her dediğime evet de diyorlar böyle bir şey olabilir mi? Senin yüzde 97’sine evet demişiz ama dışarıya anlatırken engelliyorlar. Sosyal medya, algı belediyeciliği oluştu” 

“Erken secim olmayacak” 

Erken secim noktasında Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli erken seçimin söz konusu olmadığını seçimin 2023’te yapılacağını beyan ettiler.  Biz sadece seçim dönemi çalışan bir teşkilat değiliz. 2020’nin temmuz ayından aralık ayına kadar 2500 tane yeni üye yapmışız.  Seçim gözükmüyor. Vaktinde yapılacak”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA