Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 10-03-2021 13:47

Başkan Ertuğrul Çetin; “Usta Eller Artık Çırak Bulamıyor”

Başkan Ertuğrul Çetin, Pursaklar'da faaliyet gösteren, çırak bulmakta zorluk çeken esnafları ziyaret etti.

Başkan Ertuğrul Çetin; “Usta Eller Artık Çırak Bulamıyor”

Başkan Ertuğrul Çetin, Pursaklar'da faaliyet gösteren, çırak bulmakta zorluk çeken esnafları ziyaret etti.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Pursaklar'da da esnafların büyük bir bölümü, çırak bulma sıkıntısı ile karşı karşıya kalmaya başladı.

Pursaklar esnafının yaşadığı çırak sorununu yakından takip ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, usta ellerin yaşadığı sıkıntıları tek tek dinledi.

‘‘Bir dönem el üstünde tutulan meslekler birer birer hayatımızdan çıkarak yok olmaya yüz tutuyor’’

Öncelikli hedefin çırak, kalfa ve usta yetiştirmeye yönelik olması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; "Hemşehrilerimiz çocuklarının iyi eğitim almasını, başarılı olmasını ve daha iyi yaşam sürmelerini istiyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın meslek liselerine olan ilgisi de azalıyor. Herkes memur olmak ve masa başı bir işte çalışmayı arzuluyor. Bu durumdan dolayı da kalifiye eleman bulmak imkânsız hale geliyor. Bir dönem el üstünde tutulan meslekler birer birer hayatımızdan çıkarak yok olmaya yüz tutuyor. Gençlerimizi bu alanlarda istihdam etmeye teşvik etmeliyiz. Mesleki ve Teknik Liseleri bitirenleri, hemen istihdam eder hale getirmemiz gerekiyor. Bu anlayışla hareket edersek unutulmaya yüz tutan meslekleri tekrardan canlandırabiliriz" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA