Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-03-2021 16:24

TÜBİTAK uzmanları, Gölbaşı’nda öğrencilere robotları tanıttı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında Gölbaşı Bezirhane Şehit Eyüp Ensar Ulaş İlköğretim Okulu ilk ve ortaokul öğrencileri ile bir araya geldi.

TÜBİTAK uzmanları, Gölbaşı’nda öğrencilere robotları tanıttı

Prof. Dr. Mandal, öğrenci ve öğretmenlere TÜBİTAK hakkında bilgi verirken, Konya Bilim Merkezi uzmanlarınca öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler yapıldı.

 Prof. Dr. Mandal, 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle ülkenin değişik yerlerinde etkinlikler planladıklarını söyledi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal,  yaptığı konuşmada “Biz Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında dün Yozgat’ta başlattığımız etkinliği bugün Gölbaşı’nda devam ediyoruz. Şehrin merkezinde değil şehrin uzağında olmak istedik.  Sizleri tanımak istedik. Sizleri bilim ve teknoloji ile buluşturmak istedik.  Sizlerin yanında olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Katılımcılara teşekkür eden Mandal,  Bezirhane Şehit Eyüp Ensar Ulaş İlköğretim Okulu öğrencileri Pandemi sonrasında Konya’da ki Bilim Merkezine davet edeceklerini söyledi.

Ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Hasan Mandal,  öğrenci ve öğretmenlere TÜBİTAK hakkında bilgi verdi.

Konya Bilim Merkezi Uzmanları da öğrencileri Konya’da gelen Bilim ve Teknoloji tırını gezdirerek yapılan robotlar hakkında bilgi vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı. Etkinliğe katılan öğrenciler keyifli vakit geçirdiler.

Öğrenciler tırın içine pandemi kurallarına uyularak gruplar halinde alındı.

Etkinliğe TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın yanı sıra Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Namal, Bezirhane Mahalle Muhtarı, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA