Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-03-2021 13:28   Güncelleme : 02-03-2021 13:37

Gölbaşı Belediyesi konkasör makinası ile 5 milyon TL tasarruf yapacak

Gölbaşı Belediyesi, ilçenin yol yapım ve onarım işlerinde elek altı, temel alt malzemesi üretimi yapan konkasör (taş kırma) makinesi aldı.

Gölbaşı Belediyesi konkasör makinası ile 5 milyon TL tasarruf yapacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Yurtbey Mahallesi bölgesinde kurulan konkasör makinasını belediye meclis üyelerine tanıttı.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Şimşek, konkasör makinasını ile birlikte Gölbaşı Belediyesinin yıllık 5 milyon TL’lik bir tasarruf sağlayacağını söyledi.

Makine hakkında bilgi veren Başkan Şimşek “Konkasör makinası belediyelerin olmazsa olmazıdır.  Tüm belediyeler, Fen İşleri Müdürlüklerine bunun için her yıl 5-6 milyon bir katkı sağlar. Bizde göreve geldiğimizde bunu kendi aramızda bir istişare ettik. Bir konkasör makinesi alalım böylece hem belediyemizde 5 milyon para kalır hem de kendi malzememizi kendimiz üretiriz diye. Biliyorsunuz Gölbaşı’mız andezit taşı ile meşhur. Burada çıkan atık taşımızı burada değerlendiriyoruz.  Hem dağımızı temizliyoruz. Hem de yollarda kullanılmak üzere bu taşı üretiyoruz” dedi.

Yerli üretim bir konkasör makinası aldıklarının altını çizen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek

“Almış olduğumuz konkasör makinası tamamen yerli bir makine, elektrikle çalışıyor. Konkasör makinası saatte 200 tona yakın malzeme üretiyor.  Biz yer yıl köylerimizin yol dolgusunu yapmak için her yıl yaklaşık 5 milyonluk malzeme alımı yapıyorduk. Şimdi o alımları bıraktık. Bize sadece Elektrik maliyeti var.  Hammadde ihtiyacımızda yok. Kullanılacak çok malzememiz var.  Akaryakıt, malzeme, makine ve işçiliği koyarsanız yıllık 5-6  milyona yakın bir tasarruf sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı’nın Çevre Koruma Konunu kapsamında yer aldığını hatırlatan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Gölbaşı çevre korumanın içerisinde ve geri dönüşümle ilgilide sıkı önlemler aldık. Çevreye katkı sağlayacak makinelerden bir tanesi de konkasör makinasıdır. Hem göllerimize buradan giden su temizlenecek hem de bu cevrede bulunan bütün taş türü malzemeleri değerlendirmiş olacağız”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA