Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 26-02-2021 18:00

Gölbaşı’nda ‘Uluslararası Bilardo Kompleksinin’ temeli atıldı

Gölbaşı Uluslararası Bilardo Kompleksi temel atma töreni gerçekleşti.

Gölbaşı’nda ‘Uluslararası Bilardo Kompleksinin’ temeli atıldı

Gölbaşı Muhsin Yazıcıoğlu Spor Yerleşkesi içerisinde gerçekleşen temel atma törene Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ünlü bilardocu Semih Saygıner ve Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Gölbaşı Belediye Spor Kulüp Başkanı Musa Şahin, Siyasi Parti Temsilcileri, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Törende konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı'nı 100. Yıl model kenti yapmak için hazırladıkları projeleri hayata geçirmeye başladıklarını söyledi.

Projenin Gölbaşı’nın Dünya’ya açılacağı ilk pencere olacağını belirten Başkan Şimşek “Gölbaşı, Ankara’nın gözde ilçesi, Metropol bir ilçesi, iki tane gölü olan bir turizm ilçesi, öğrenci kenti, sanayi bölgesidir. Neden Gölbaşı Dünya’ya açılmasın diye hedeflerken bu projenin üzerine çok gittik” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı olduktan sonra Gölbaşı’na katma değer katacak ekonomiyi ayağa kaldıracak projeleri hayata geçirmeye başladıklarını belirten Başkan Şimşek ,

“ Bu çerçevede hazırladığımız projelerden bir tanesi de Uluslararası Bilardo Kompleksi Projesiydi. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza böyle bir projemiz olduğunu anlattık. Kendisini Gölbaşı’mıza davet ettik.  Bakanlığın ve belediyemizin destekleriyle Gölbaşı’na Dünya Bilardo Şampiyonalarının oynayacağız bir tesis kazandırdık.  Ben buradan Gençlik ve Spor Bakanımıza, spor toto genel müdürümüze ve bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün bu temelin burada atılmasından dolayı gururluyum, onurluyum, mutluyum. Çünkü biz seçim kampanyalarında da ‘Gölbaşı’nı yüzüncü yıl model kenti yapacağız’ demiştik. Bunu yapmaya başladık. Dünya artık Gölbaşı’na gelecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Şimşek, ayrıca yükleyici firma yetkililerinden tesissin yıl Ağustos ayında yapılacak Dünya Bilardo Şampiyonasına yetiştirilmesini istedi.

Şimşek “Gecenizi gündüzünüze katarak Ağustosta yapılacak Dünya Kupası Şampiyonasına tesisi yetiştirin. Ben bu yıl bu tesisin faaliyete geçmesini ve şampiyonanın burada yapılmasını istiyorum” dedi.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ise Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür ederek;

“Bugün burada temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz tesis, diğer il ve ilçelerde yapılan normal spor tesisinin dışında olup hem sporumuza hem de Gölbaşı’na anlam ve değer katacak bir tesistir.  Dünya ve Avrupa şampiyonalarının Türkiye etapları her yıl bu tesiste gerçekleştirilecektir.  Bunun yanında Türkiye Şampiyonaları tüm disiplinlerde erkekler, kadınlar, gençler tüm disiplinler yine burada yapılacaktır. Bütün dünya şampiyonalarını ve dünyanın usta bilardo şampiyonlarını bu tesiste seyir etme imkanı bulacağız.  Yıl içerisinde 38 tane Ulusal ve Uluslararası müsabaka bu tesiste gerçekleştirilecek. Bunun yanında TRT spor ile yaptığımız anlaşma ile bu müsabakaların final etapları naklen yayınlanacak. Bu tesis Gölbaşı’nın tanıtımı ile birlikte yıl içerisinde buraya gelecek binlerce bilardocuyla birlikte Gölbaşı ekonomisine de katma değer katacaktır” dedi.

Temel atma törenine katılan Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner ise şunları kaydetti:

“1980'li yılların başında bilardoya başlamış ve o dönemde bilardonun böyle aileler tarafından da çok tasvip edilmediği bir dönemden bahsediyorum. Kötü alışkanlık gibi algılandığı yıllardan gelip bilardonun bugünleri görmesi beni çok heyecanlandırıyor. Bu yatırımı yapıp burada bilardo sporunun kalkınmasına katkıda bulunan herkesi tebrik ediyor teşekkürlerimi iletiyorum”

Temel atama törenin ardında Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner, Gölbaşı’nda bir bilardo salonuna giderek bir maç yaptılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA