Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-02-2021 13:14

Sultan Raev'den Rahmankul Han Emekli Konağına ziyaret

Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı, yazar ve Kırgız Cumhuriyeti eski Kültür Bakanı Suntan Raev ve eşi Gölbaşı’nda bulunan Rahmankul Han Emekli Konağını ziyaret etti.

Sultan Raev'den  Rahmankul Han Emekli Konağına ziyaret

Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı, yazar ve Kırgız Cumhuriyeti eski Kültür Bakanı Suntan Raev ve eşi Gölbaşı’nda bulunan  Rahmankul Han Emekli Konağını ziyaret etti.

Eski Kültür Bakanı Suntan Raev, Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Moşal Güven'den genel faaliyetler ve Rahmankul Han Emekli Konağı hakkında bilgi aldı.

 Raev, Pandemi bitiminden, hayat normale döndüğünde, Türk Keneşi'nin de destekleriyle bazı ortak kültürel faaliyetler yapabileceklerini ve bakanlık seviyede özel ziyaretlerinde programlar kapsamında olacağını söyledi.

Ankara'da açılan Türk Dünyası Tonyukuk parkı açılışı için geldiğini ve bir sonraki gelişinde Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i özel olarak teşekkür ziyareti yapacağını belirten Eski Kültür Bakanı Suntan Raev, bu merkezin bir kısmına son Pamir Hanı Rahmankul Han gibi bir değerin ismini verdiği için Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür etti.

Ziyaret programı hatıra fotoğrafı ile sona erdi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA