Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-02-2021 13:09   Güncelleme : 16-02-2021 13:36

Gölbaşı Belediyesi karla mücadele için teyakkuzda

Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Ankara’da etkili olan kar yağışı sonrası teyakkuza geçti.

Gölbaşı Belediyesi karla mücadele için teyakkuzda

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, gece boyunca ekiplerin başında, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını koordine etti.

Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri ekipleri ekipler, ilçeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışından doğabilecek olan olumsuz durumları ortadan kaldırmak amacıyla gece boyunca temizlik çalışmalarını sürdürdü.

Gölbaşılıların mağdur olmaması için karla mücadele araçlarının ve ekiplerinin Gölbaşı sokaklarında mesaide olduğunu aktaran Başkan Ramazan Şimşek şunları söyledi: “İlçemizde yaşanan kar yağışı ile buzlanma sonrasında hemşerilerimizin günlük yaşamının sekteye uğramaması ve en önemlisi de ulaşımda aksaklık yaşanmaması için çalışıyoruz. 34  aracımız ile ulaşımın aksamaması için hizmet veriyoruz”

54 mahallede 7/24 çalışma

Gölbaşı Belediyesine bağlı ekiplerin, kar küreme çalışması yaparak ana arterler başta olmak üzere ilçenin tüm yollarını temizlediğini aktaran Başkan Ramazan Şimşek “Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı kar ve buzla mücadele ekiplerimiz Gölbaşı’nın 54 Mahallesinde kar küreme ve yol açma çalışması yaptı. Büyük bir özveriyle çalışan ekiplerimize teşekkür eder, vatandaşlarımıza gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceğimizi duyurmak isterim” dedi.

KALDIRIMLAR VE ÜST GEÇİTLER DE TEMİZLENİYOR

Öte yandan Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait personeller de  kar yağışı sonrası ana arterler olmak üzere şehrin genelinde üst geçitlerin ve kaldırımların kar ve buzdan temizlenmesi için çalışma başlattı. 103 kişilik ekip, vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için kaldırımları temizliyor.

EKİPLER 7/24 HAZIR

Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaşanabilecek olumsuzluklara karşı koordineli olarak yürüttükleri çalışmalar kapsamında müdahale için de hazır bulunuyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA