Advert
Bala
Giriş Tarihi : 12-02-2021 16:28

Bala Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bala Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası 5 Nolu şube arasında yapılan anlaşmaya göre Bala Belediyesinin, aylık ortalama en düşük ücret 4 bin lira oldu.

Bala Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bala Belediyesi Personel kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu sözleşme ile çalışanların ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde önemli oranda iyileştirmeler yapıldı. Aylık ortalama en düşük ücret 4 bin lira olarak belirlendi.

İmza törenine Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Hak-iş / Hizmet-iş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Murat Demirtaş, Başkan yardımcısı Necmi Çetin, Sendika Uzmanı Halil Özbek, Belediye Sendika Temsilcisi Kerem Yıldırım katıldı.

İmza töreninde bir açıklama yapan Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran  “Kıymetli Hemşehrilerim Evet yanlış duymadınız 2021 Yılında belediyemizde çalışan en düşük işçi maaşı 4000 TL oldu. Biz bizimle birlikte gecesini gündüzüne katan fedakar ve cefakar işçi kardeşlerimizi hiç bir zaman mağdur etmedik, etmeyeceğiz. Her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduk. İmkanlarımız doğrultusunda olmaya devam edeceğiz. Artık Bala Belediyesi kendi kendine yetebilen, işçisi ile memuru ile kendi öz malları ile tam bir ekip ruhu ile halkına hizmet eden bir Belediye olmuştur. Çalışanlarımızın huzuru, refahı bizim mutluluğumuz onurumuz olmuştur. Yeni ücretleri işçi kardeşlerime ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun. Biz hiç bir kimse ile yarış içinde olmadık olmayacağız. Diğer Belediyelerdeki çalışanlar ile işçilerimizi kıyaslama yapmayacağız. Biz küçük bir Belediye olmamıza rağmen kısıtlı imkânlarımıza karşı çalışanlarımızı hep koruduk, kolladık ve söz verdiğimiz gibi imkanlarını da iyileştirmeye devam ediyoruz. Allah’ın izni ile ilçemize hem hizmet edip, hem vatandaşımızı hem çalışanlarımızı mutlu edeceğiz. Sizlerin dualarında olmak bizlere fazlası ile yeter” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
189. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA