Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 12-02-2021 12:26   Güncelleme : 12-02-2021 13:07

Mamak’ta çifte temel atma

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, seçim beyannamesinde bulunan iki projenin daha temelini atıyor.

Mamak’ta çifte temel atma

İlçeye değer katacak projeleri bir bir hayata geçiren Mamak Belediyesi, ilçenin marka değerini yükseltecek yeni yatırımlarla göz dolduruyor. Geçtiğimiz Temmuz ayı’nda Mamak’a ikinci havuz kazandırmak için Ekin Mahallesi’nde Ekin Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin temelini atan Mamak Belediyesi, Altıağaç ve Misket Mahallesi’nde hafriyat çalışmalarını tamamladığı yüzme havuzlarının çok yakında temelini atacak.

 Mamak’ın dört bir yanındaki gençleri, çocukları, kadınları ve her kesimi sporla buluşturacaklarının sözünü verdiklerini işaret eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Bu eserleri yapalım ki bölgemizin hem gelişmesine katkı sağlayalım hem de Güzel Mamaklı hemşehrilerimize daha çok sosyal imkânları olan bir şehir armağan edelim. Ankara’da deniz yok ama Ankaralı hemşehrilerimizi denizin nimetlerinden istifade ettirmek, yüzme sporuyla buluşturmak, suya kavuşturmak en önemli hedeflerimizin başında geliyor. Mahallelerimizde yüzme sporunu yaygınlaştırmak;  gençlerimizi, çocuklarımızı, kadınlarımızı ve mahalle sakinlerimizi yüzme sporu ile daha iyi ortamlarda buluşturabilmek için projelendirdiğimiz iki yüzme havuzumuzun daha önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Biz bu güne kadarki çalışmalarımızı bu vizyon etrafında şekillendirdik. Bu vizyonu gerçekleştirmeye hizmet edecek nice hizmetleri kazandırdık. Aynı heyecanla yolculuğumuza devam edeceğiz. İstiyoruz ki Mamak’ta yaşayan hemşehrilerim daha güzel ortamda spor yapsınlar. Onlara yaşamaktan mutlu oldukları bir şehir armağan edelim” dedi.

Dört dörtlük hizmet

Millet kıraathanelerinden kütüphanelere, bilim ve sanat merkezlerinden parklara kadar pek çok eseri vatandaşların hizmetine sunan Mamak Belediyesi, Şubat ayı itibariyle yeni açılışlar ve temel atmalar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Misket mahallesinde 2 bin 528 metrakarelik alanda hafriyat çalışmaları tamamlanan Misket Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, etkinlik salonları, yarı olimpik yüzme havuzu, tribün, ofis, giyinme odaları, duş alanları, teknik alanları, depolar ve mescit bulunuyor. 1667 metrekarelik inşaat alanında hayata geçirilen Altıağaç Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde ise 200 metrekarelik yüzme havuzu, ofis, etkinlik alanları, tribün, teknik alanlar, depolar, giyinme odaları, duş ve mescit yer alıyor. Havuzların tamamlanmasıyla Mamak Belediyesi, 4 havuzu ile dört dörtlük hizmet verecek. Mamak’ın Ankara’nın vitrini olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Başkan Köse, “Bugüne kadar Mamak’ta; dertlere derman olan sağlık projeleri, kent yaşamını canlandıran kültür ve sanat merkezleri, geleceğe ışık tutan bilim ve sanat merkezleri, spor başkentine yakışan sportif tesisler ve ilçeye nefes aldıran çevre yatırımları gibi onlarca proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Temelini atacağımız Yüzme Havuzlarımızda geleceğin şampiyonları yetişecek. Mamak, gelişimde sınır tanımıyor, hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA