Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-02-2021 16:37

Başkan Ertuğrul Çetin’den “Dünya Kanser Gününde” Ketem’e Ziyaret

Dünya Kanser Gününde Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Başkan Ertuğrul Çetin’den “Dünya Kanser Gününde” Ketem’e Ziyaret

Dünya Kanser Gününde Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezini ziyaret etti.

“Dünya Kanser Günü” her yıl 4 Şubat günü; kanser ile ilgili farkındalık ve vatandaşları bilinçlendirmek için, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla dünya genelinde kutlanmaya devam ediyor.

Pursaklar İlçe Sağlık Müdürlüğünce 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’nde stand açarak vatandaşlara yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.

Bu kapsamda düzenlenen etkinliğe destek veren Başkan Ertuğrul Çetin, Pursaklar Ketem Sorumlusu Dr. Özlem Saraçoğlu Sarıca ve İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Enes Gökler’i ziyaret ederek kanserle mücadelede farkındalık çalışmalarında kolaylıklar diledi.

‘‘KETEM, kansere karşı mücadele ederek toplum sağlığını koruma noktasında önemli bir görev üstlenmektedir’’

KETEM’in vatandaşın yaşam kalitesini artırmak için büyük emek sarf ettiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘KETEM, kansere karşı mücadele ederek toplum sağlığını koruma noktasında önemli bir görev üstlenmektedir. Hemşehrilerimiz sağlık kuruluşumuza gelerek burada rahatlıkla taramalarını yaptırabilirler. Erken teşhis için taramalara vatandaşımız daha hassas davrandığı takdirde daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf eden Sağlık Müdürlüğümüze, doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA