Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 04-02-2021 13:34

CHP'li Çakmak'tan açıklama: Müsterih Olun!

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan, ücretsiz Wİ-Fİ'yle ilgili sözlerine CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak’tan yanıt geldi.

CHP'li Çakmak'tan açıklama: Müsterih Olun!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu söyledi, kentteki 35 meydanda toplam 2 milyon 362 bin metrekarelik alanda yüksek hızlı ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanacağını açıkladı.

Açıklanan listede Gölbaşı’nın olmaması tartışmalara neden olurken, AK Parti Grup Başkanvekili ve ABB Meclis Üyesi Osman Karaaslan, konuyu meclis gündemine taşıdı.

 “Gölbaşı üvey evlat mı?’ diyen Karaaslan ABB’yi Gölbaşı’na hizmet yapmamakla suçladı.

Karaaslan’ın bu açıklamasına CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak’tan yanıt geldi.

Bugün Gölbaşı belediye meclisinde 24 ilçeye verilen hizmet neden Gölbaşına verilmiyor dediği (ücretsiz WiFi )Ak parti meclis üyesi Osman Karaaslan’nın “CHP ve İYİ parti gurubuna sormak isterim” sözleri üzerine cevabımız şudur;

Mansur Yavaş Belediyeciliği asla ilçeler arasında ayrım yapmaz bunu en iyi bilen sizsiniz Osman Bey. Gölbaşında yapılmayanları ihmal edilenleri Büyükşehir Belediye Başkanımız bir bir yerine getiriyor. Wifi hizmeti için alt yapı var mı yok mu araştırmaları ve Gölbaşında en uygun meydanın neresi olduğu konusunda araştırma yapılarak karar verilmesi gerekiyordu.3 yer belirlenmiş olup Gölbaşılıların en yoğun kullandığı yer olarak SAHİL PARK uygun bulunmuş olup en kısa zamanda WİFİ hizmeti verilecektir. Buradan sorma ihtiyacı duyduk Osman Karaaslan Büyükşehir belediyesinin ilgili bürokratını arayıp sorma ihtiyacı neden duymadı. Büyükşehir belediye başkanımızı aradınız da Başkanımız telefonunuza mı çıkmadı. Müsterih olun Mamak Gölbaşı Aski su hattının ihalesini yapan. Mahallerimize İnternet hizmetini götüren .%90 hibeyle tohum dağıtan bu hizmetleri yaparken bir ayrım mı gözettiniz bir kayırma mı gördünüz de bu talihsiz konuşmayı Gölbaşı meclisinde yaptınız. WİFİ hizmeti dahil her hizmeti yapacağından emin olabilirsiniz. Başkamız Mansur YAVAŞ Gölbaşına fazlası ile önem vermektedir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA