Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2021 16:23

Mecliste Gündem: Büyükşehir’in Gölbaşı’na vermediği ücretsiz Wifi hizmeti

Gölbaşı Belediye Meclisi şubat ayı 3. Oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Mecliste Gündem: Büyükşehir’in Gölbaşı’na vermediği ücretsiz Wifi hizmeti

Gölbaşı Belediye Meclisi şubat ayı 3. Oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Bir önceki toplantı tutanak özetinin oylamasının ardından gündem maddelerini oylamasına geçildi.

Mecliste gündem dışı söz alan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan, CHP ve İYİ Parti Grubuna Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Ankara’da 24 ilçede faaliyete geçirdiği ama Gölbaşı’nda faaliyete geçirmediği ücretsiz WİFİ hizmetine ilişkin bir soru yöneltti.

Karaaslan “Gölbaşı üvey evlat mı?”

“Gölbaşı üvey evlat mı?” diyen Karaaslan sözlerine şöyle devam etti;

“Ankara Büyükşehir Belediyesinin herkese vermesi gerektiği ve 24 ilçede verdiği ama Gölbaşı’nda vermediği bir hizmeti burada hem CHP hem de İYİ Parti grubuna sorma ihtiyacı hissettik.  24 ilçede verilip te Gölbaşı’na verilmeyen ücretsiz WİFİ noktaları. Bu hizmet Gölbaşı’na neden verilmiyor?  Gölbaşı bir üvey evlat mı? Yoksa alınıp verilmeyen bir husumet mi var?  Çok anlamlandıramadığım bir ayrım var”

Ercan Şimşek “Bir art niyet yok

Karaaslan’ın konuşmasının ardından CHP Grubu adına söz alan CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek ise şunları söyledi.

“ Sayın Başkan aslında sorunun cevabı kendi içerisinde gizlidir. 24 ilçeye verilmiş. Bu 24 ilçeden sadece 3 tanesi Cumhuriyet Halk Partisi veya İYİ Partili belediyedir.  Demek ki burada bir art niyet yok. Ama bir art niyet varmış gibi burada kamuoyuna şov yapmaya yönelik bir sorudur.  Yani 24 ilçeye verilip te Gölbaşı’na verilmemesinin belli ki teknik bir sebebi var.”

Özgür Ökmen  “Muhatap biz değiliz”

CHP Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Ökmen ise  ‘Devlette devamlılık esastır. Burada ayrı gayrı psikolojisi olmaz” diyerek başladığı sözlerine

“Eğer bir eksiklik var ise önümüzdeki süreçte büyükşehir belediye meclis toplantısı var. Kol kola girerek toplantıya gidersiniz Büyükşehir Belediye Başkanına soruyu yöneltirsiniz. Hizmeti veren biz Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri değiliz.  Bundan önce bana gelmiş olan eleştirilerin altını çizerek söylüyorum. Yerel parlamentoda genel siyaset olmaz.  Tabi ki de Gölbaşı halkını ilgilendiren bir husus gündeme alınması gerekiyor. Basında lütfen buna farklı bir şey, burada ayrı gayri bir düşünce yapısı varmış gibi yansıtmasın ” diyerek tamamladı.

Başkan Şimşek “Biz halkın oyunu hak etmiş bir meclisiz”

Konu ile ilgili yapılan tartışmada araya giren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, tüm gruplara Gölbaşı menfaatlerini düşündükleri için teşekkür etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise belediye meclisini överek “ Bizim meclisimiz halkın verdiği oyu hak etmiş bir meclistir.  Neden derseniz. Yapmış olduğumuz konuşmalar, görüşmeler, istişareler ve muhalefet şunu gösteriyor. Gölbaşı’na önem verdiğinizi gösteriyor. Yanı siz Gölbaşı için elinizi taşın altına koyuyorsunuz. Burada bir art niyet yok.  Bütün gruplara teşekkür ediyorum. Gölbaşı’nın menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorsunuz. Bir eksiklik varsa büyükşehir meclis üyelerimiz orada dile getirirler ve sorun çözülür” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA