Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2021 16:07

Gölbaşı’lı kadınlar “Hanımeller Pazarı” istiyor

Bahçelievler Mahalle Muhtarı Cihat Ceylan öncülüğünde başlatılan “Hanımeller Pazarı” projesi kapsamında ev hanımları kendi el emekleri ile ürettikleri ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Gölbaşı’lı kadınlar “Hanımeller Pazarı” istiyor

Bahçelievler Mahalle Muhtarlığında gerçekleştirilen pazarda kadınlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler satışa sunuluyor.

Muhtar Cihat Ceylan, şimdilik muhtarlık binasında satılan ürünleri yakın zamanda ilçenin herhangi bir noktasına açılacak olan  “Hanımeller Pazarı” ile Gölbaşı geneline yaymayı hedefliyor.

Proje hakkında konuşan Mahalle Muhtarı Cihat Ceylan “Kadınlarımızın istihdamına ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi başlattık. Bu proje kapsamında kadınlarımız ürettikleri ürünleri satarak sosyal yaşantılarına destek olabilecekler” dedi.

Projenin ayrıntılarını hakkında da açıklamalarda bulunan Ceylan 

“Ev ekonomisine katkıda bulunmak için başlattığımız projemizde örgü bebek, el yapımı sabun, el işi oya, sepet örme, el emeği ürünler ve yöresel sevgi çiçeği mantısı, Halaçlı baklavası, kömme, höşmerim, içli köfte, tarhana, erişte, çiftlik sütü, köy yumurtası, köy tavuğu, peynir, tereyağı gibi ürünlerin olduğu bir pazarı kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde kurmak ve sonucunda ev hanımlarına destek olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 Gölbaşı’nda “Hanımeller Pazarı” kurulması için yetkililerden destek isteyen Saadet Deniz “ İnşallah daha güzel olacak. Ürünlerimize talep çok. Önemli olan bizim burada bir pazara çıkmamız. Biz ev hanımları olarak ürettiğimiz ürünleri ne kadar çok kişiye duyurabilirsek katkısı o kadar çok olacaktır” dedi.

Ev hanımı Hatice Ülker “  Evde kendi emeklerimizle ürettiğimiz ürünlerimize böyle bir destek verdiği için muhtarımıza teşekkür ederiz.  Kurulacak Pazar ile birlikte de bizim için çok büyük bir katkı olacağına inanıyorum” dedi.

Bir diğer ev hanımı Hasibe Sarıkaya ise mahalle muhtarına hem mahalle hem de kadınlar için yaptıklarından dolayı teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA