Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-02-2021 17:37   Güncelleme : 01-02-2021 18:23

Ercan Şimşek; " Çevre dostu otobüsler geliyor"

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Mürşit Gülhan, Konya Yolunun alta alınması için başlatılan çalışmanın ardında güzergahı değişen EGO ve otobüslerin Konya yolunun tamamlanmasının ardından eski güzergahlarına dönmesi için önerge verdi.

Ercan Şimşek;

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Mürşit Gülhan, Konya Yolunun alta alınması için başlatılan çalışmanın ardında güzergahı değişen EGO ve otobüslerin Konya yolunun tamamlanmasının ardından eski güzergahlarına dönmesi için önerge verdi.

Önergenin mecliste oylaması sırasında CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek bir konuşma yaptı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi M. Kürşad Koçak’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sözlerine cevap veren CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek “Hiçbir belediye vatandaşını mağdur etmek istemez” dedi.

“HİÇBİR BELEDİYE VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEK İSTEMEZ”

“Mevcut imkanlar çerçevesinde hiçbir belediye vatandaşını mağdur etmek istemez” diyerek sözlerine başlayan CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek  “Bu mağduriyet oluyorsa bunun bir takım sebepleri vardır.  Bunun en önemli sebebi imkanların olmamasıdır. Nedir bu imkanlar; Otobüs sayısı yeterli olmadığı için bu hizmet vatandaşlara verilemiyor. Hiçbir belediye elinde yeterli otobüs olup ta bu otobüsü yatırıp vatandaşını mağdur etmez. Ancak Osman Beyin söylediği gibi ‘oralarda yolcu az’ denmesinin sebebi de şudur. B u imkanların daha fazla yolcunun olduğu yere aktarılması söz konusu olabilir. Tabi ki biz bu imkanların Gölbaşı’na alınması için tüm cabayı göstereceğiz” dedi.

" ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLER GELİYOR"

Otobüs alımı ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin Belediye Başkanına yetkiyi verdiğini vurgulayan Ercan Şimşek “ Otobüs sayısının az olmasının en önemli sebebi otobüs alımıyla ilgili mevzuatın hükümet yetkilileri tarafından yerine getirilmesinin gecikmesinden kaynaklı oldu. Aynı şekilde Gölbaşı’nda yapılacak su yatırımı ile de önce borçlanma yetkisi verilmedi. Sonrasında da böyle bir hizmet beklendi. Bu Ankara’nın genelinde oluyor. Otobüslerin alımı ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Belediye Başkanına yetkiyi verdi.  Ancak bu yetki en az 8-10 ay ilgili bakanın önünde durdu ve imzalanmadı.  Bu konuda tüm sorumluluk hükümetindir. Bu konuda Büyükşehir’e yüklenilmesini doğru bulmuyorum.  Evrak bakan tarafından imzalandı ve şuanda otobüslerin alımı ile ilgili hızlı bir şekilde teknolojik ve çevre dostu otobüslerle ilgili ihale ve alımlar devam ediyor” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA